جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

۴۹۸ کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در آموزش و پرورش لرستان تشکیل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۹۸ کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در آموزش و پرورش لرستان تشکیل می‌شود

۴۹۸ کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در آموزش و پرورش لرستان تشکیل می‌شود

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان لرستان گفت: ۴۹۸ کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر در آموزش و پرورش لرستان تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، گودرز کریمی فر در جلسه شورای مواد مخدر لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد به برگزاری کارگاه‌های آموزشی پیشگیری از اعتیاد برای دانش‌آموزان، اولیا، و تعدادی از کارکنان آموزش‌وپرورش استان اشاره کرد و اظهارداشت: جامعه هدف در این کارگاه‌ها دانش‌آموزان، اولیا و تعدادی کارکنان بوده که خوشبختانه کار بی‌نظیری در این حوزه انجام‌شده است.

وی به اجرایی فاز نخست کارگاه‌های آموزشی در استان اشاره کرد و افزود: در سه‌ماهه نخست سال تحصیلی 95 آموزش‌های کارگاهی طرح توانمندسازی دانش‌آموزان، والدین، کارکنان در سطح شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد اجرایی شد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان لرستان عنوان کرد: تشکیل سه کارگروه زبده و تخصصی از حوزه آسیب‌های اجتماعی با رویکرد  سازماندهی، هماهنگی، برنامه‌ریزی، کنترل و نظارت برای عملیاتی کردن کارگاه‌های آموزشی از اقدامات مؤثر کمیته پیشگیری آموزش‌وپرورش استان بوده است.

وی بیان کرد: مدت‌زمان هر کارگاه آموزشی سه ساعت بوده و محتوای آموزشی شامل جزوات تخصصی با محتوای آسیب‌های اجتماعی و کتاب سبک فرزند پروری مثبت بوده است.

کریمی فر بابیان اینکه از مهرماه سال 95 تا پایان آذرماه 150 کارگاه آموزشی برای 11 هزار و 110 دانش‌آموز لرستانی تشکیل‌شده است، گفت: در این مدت 132 کارگاه آموزشی برای 14 هزار اولیا و 138 کارگاه آموزشی برای 150 نفر از کارکنان آموزش‌وپرورش تشکیل‌شده است.

وی با اشاره به اینکه در فاز نخست این آموزش‌ها با حضور 46 استاد مجرب اجرایی شده است، خاطرنشان کرد: برای تشکیل این کارگاه‌های آموزشی تاکنون 151 میلیون تومان هزینه شده که 120 میلیون برای کارگاه‌های آموزشی و 30 میلیون تومان برای سایر اقدامات آموزشی بوده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان لرستان اظهارداشت: کمیته پیشگیری استان در نیمسال دوم سال 95 توانست فاز نخست آموزش‌ها را به اتمام برساند و فاز دوم نیز بهمن و اسفندماه امسال با تشکیل 498 کارگاه آموزشی اجرایی می‌شود.