رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

۴۹ هزار متر از معابر لرستان برای تردد معلولان بهسازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۹ هزار متر از معابر لرستان برای تردد معلولان بهسازی شد

۴۹ هزار متر از معابر لرستان برای تردد معلولان بهسازی شد

مسئول دبیرخانه مناسب‌سازی لرستان گفت: رفع موانع و بهسازی ۴۹ هزار و ۵۰۰ متر از معابر لرستان جهت تسهیل تردد معلولان انجام شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، الهام ناظری عصر روز سه شنبه در جلسه شورای مناسب‌سازی استان لرستان که در سالن جلسات معاونت استانداری لرستان برگزارشد، اظهار داشت: در مصوب‌‍ نامه هیئت‌وزیران، بر ضرورت ارائه خدمات به جانبازان و معلولان تأکید و وظایف هرکدام از دستگاه‌ها به تفکیک تشریح شده است.

وی افزود: سال گذشته 22 دستگاه اجرایی استان در بحث مناسب‌سازی مورد ارزیابی قرار گرفت و امسال 39 دستگاه ارزیابی می‌شود.

مسئول دبیرخانه مناسب‌سازی لرستان با اشاره به آغاز ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها در راستای مناسب‌سازی، عنوان کرد: به‌وسیله نامه‌ای که به همه مدیران دستگاه‌ها فرستاده بودیم، از آن‌ها درخواست شد یک کارشناس برای عضویت در کمیته مناسب‌سازی معرفی کنند، تا رابط بین ما و دستگاه‌های اجرایی باشد اما متأسفانه غیر از فرمانداری و پزشکی قانونی، تاکنون هیچ مدیری به این درخواست ما پاسخ نداده است.

وی بیان کرد: روند این ارزیابی دستگاه‌ها بدین شکل است که نخست برای 39 دستگاه استان لرستان پرسشنامه‌هایی ارسال می‌شود که پس از راست آزمایی این پرسشنامه‌ها، به ثبت الکترونیکی اطلاعات آن‌ها پرداخته می‌شود و بعدازاینکه این داده‌ها به‌طور مجدد مورد ارزیابی قرار گرفت، گزارش ارزیابی، تنظیم‌شده و برای هیئت‌وزیران ارسال می‌شود.

ناظری تصریح کرد: از آغاز سال 94 تاکنون، در بحث بهسازی معابر استان لرستان برای رفع موانع تردد معلولان، 49 هزار و 500 متر کارشده است؛ در مرکز استان، شهرداری‌های منطقه یک و دو عملکردی به‌ مراتب بهتر از منطقه سه داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: برای ارائه خدمات به معلولان، این افراد باید در جامعه حضورداشته باشند که این امر نیازمند مناسب‌سازی محیط شهری است؛ این موضوعی است که در بسیاری از نقاط شهر رعایت نشده و تلاش می‌کنیم تا به بهبود آن‌ها بپردازیم.