رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

۵۰۰ مزرعه پرورش ماهی در استان لرستان فعال است - نمایش محتوای خبر

 

 

۵۰۰ مزرعه پرورش ماهی در استان لرستان فعال است

۵۰۰ مزرعه پرورش ماهی در استان لرستان فعال است

مدیرکل شیلات استان لرستان گفت: ۵۰۰ مزرعه پرورش ماهی با تولید ۲۲ هزار تن در استان لرستان فعال است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، کیارش بیرانوند ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: 500 مزرعه پرورش ماهی با تولید 22 هزار تن و اشتغال 13 هزار نفر در استان لرستان فعال است.

وی بابیان اینکه سه مجتمع پرورش ماهی در لرستان آماده واگذاری به بخش خصوصی است، افزود: مجتمع سیمره کوهدشت یکی از این پروژه‌ها است که ظرفیت تولید 500 تن را دارد و برای تکمیل نیازمند 4 میلیارد تومان اعتبار است؛ مطالعات کامل این مجتمع انجام و تاکنون 500 میلیون تومان برای اجرای این پروژه اعتبار دریافت شده است.

مدیرکل شیلات استان لرستان  با اشاره به اینکه مجتمع شول‌آباد یکی دیگر طرح‌های آماده واگذاری به بخش خصوصی است، عنوان کرد: این مجتمع هزار و 500 تن ظرفیت دارد که 300 نفر به‌صورت مستقیم و 600 نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی ایجاد می‌کند که 10  میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این پروژه نیاز است.

وی بیان کرد: مجتمع پرورش ماهی سپیددشت دارای پیشرفت فیزیکی 25 درصدی است که آماده واگذاری به بخش خصوصی است، در سال گذشته 2 میلیارد تومان به این طرح اختصاص یافت که برآورد ما برای این تکمیل این پروژه در امسال سه و نیم میلیارد تومان است.

بیرانوند بابیان اینکه 30 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل مجتمع پرورش ماهی سپیددشت نیاز است، تصریح کرد: این مجتمع ظرفیت تولید شش هزار تن به‌ صورت مکانیزه و چهار هزار تن  به‌ صورت سنتی را دارد.