رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

۵۰ درصد اعتبار مصوبات هیئت دولت در لرستان تخصیص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۵۰ درصد اعتبار مصوبات هیئت دولت در لرستان تخصیص یافت

۵۰ درصد اعتبار مصوبات هیئت دولت در لرستان تخصیص یافت

معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: ۵۰ درصد اعتبار مصوبات سفر هئیت دولت به لرستان طی ۶ ماهه سال ۹۴ تخصیص‌یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمد شریعتمداری شامگاه پنجشنبه در حاشیه مراسم کلنگ زنی هتل بام لرستان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سدهای مروک و ایوشان که از مصوبات سفر هیئت دولت به استان بود به بهره‌برداری رسید، اظهار داشت: یکی از هنرهای دولت این است که وعده بی‌پایه به مردم ندهد و در راستای وعده‌های داده‌شده تلاش کند.

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات دولت این است که اقداماتی را که در زندگی مردم نقش و اثر بیشتری دارد با تخصیص منابع لازم هر چه سریع‌تر به پایان برساند.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور بابیان اینکه پروژه‌های مختلفی در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد، عنوان کرد: با تلاش‌های استاندار لرستان بخشی از منابع سایر نهادهای دولتی را به توسعه استان اضافه کردیم و در زیرساخت‌ها کارهای خوبی در استان انجام‌شده است.

وی با اشاره به اینکه بعد از سفر هیئت دولت به استان، لرستان تبدیل به یک کارگاه در سازندگی به‌ویژه در زمینه ساخت راه‌ها شد، بیان کرد: کشت و صنعت استان که سال‌ها تعطیل شده بود مجدداً با هویت جدید به فعلیت درآمده و توسعه‌یافته است که هم در زمینه کاشت گیاهان دارویی و هم در زمینه توسعه باغات به میزان 65 هکتار در  منطقه شهر خرم‌آباد در حال احداث است.

شریعتمداری با بیان اینکه یک مجتمع گردشگری در استان در حال احداث است، تصریح کرد: استان لرستان در حال پیشرفت فوق‌العاده‌ای است و روند توسعه در این استان شتاب گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از پیگیری‌های استاندار توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها به‌صورت رصدخانه در حال کار است و از محل صندوق توسعه شکوفایی و نوآوری منابع خوبی در اختیار این مرکز قرارگرفته است.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: تصمیمات رئیس‌جمهور به لرستان در سال 93، صددرصد محقق شد و در شش امسال 50 درصد مصوبات سفر تخصیص‌یافته است.

وی در رابطه با راه‌های استان، اظهار داشت: برخلاف اینکه پیشرفت فیزیکی طرح‌های راه استان متوقف نشده و ادامه دارد میزان منابع پیش‌بینی‌شده در بودجه با آنچه در سفر تصویب‌شده بود فاصله دارد که آن فاصله را از سایر منابع و ماده 180 تأمین می‌کنیم.

شریعتمداری افزود: بالغ‌بر 70 هزار تعهد کوچک و بزرگ در سطح کشور ایجادشده که مقام معظم رهبری در فرمایشات خود اعلام کرد نزدیک 400 هزار میلیارد تومان منابع برای تکمیل آن‌ها نیاز است که از بین آن‌ها پالایش می‌کنیم و آن‌هایی که در زندگی مردم نقش و اثر بیشتری دارند را انتخاب و پیگیر می‌کنیم.

وی عنوان کرد: کل منابع اعتبار ملی و استانی لرستان حدود 100 میلیارد تومان بوده یعنی 2.6 برابر کل اعتبارات عمرانی استان که در سفر هیئت دولت به استان اختصاص یافت.