سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

۵۰ مدرسه در مناطق محروم سلسله و دلفان احداث می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۵۰ مدرسه در مناطق محروم سلسله و دلفان احداث می‌شود

۵۰ مدرسه در مناطق محروم سلسله و دلفان احداث می‌شود

نماینده سلسله و دلفان در مجلس از ساخت ۵۰ مدرسه در مناطق محروم سلسله و دلفان با همکاری بنیاد برکت خبر داد.

علی رستمیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سلسله اظهار داشت: مهم‌ترین نقش بنیاد برکت، کمک و همیاری برای بهبود و ارتقای توانمندی اقتصادی و کارآفرینی افراد، گروه‌ها و واحدهای کسب‌وکار مستعد فعالیت و فاقد دانش و مهارت لازم در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته‌ کشور در راستای تحقق اهداف سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران و رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

وی افزود: مدرسه‌سازی یکی از محوری‌ترین و مهم‌ترین فعالیت‌های بنیاد برکت است که در راستای منویات مقام معظم رهبری در روستاها و مناطق محروم کشور انجام می‌شود.

نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش بنیاد برکت در ساخت مدارس استاندارد و از میان برداشتن مدارس کپری و کانکسی در مناطق محروم عنوان کرد: شهرستان‌های سلسله و دلفان پس از روستای قلعه گنج کرمان به‌عنوان محروم‌ترین شهرستان‌های کشور شناخته‌ شده‌اند که در همین ارتباط رایزنی‌هایی با بنیاد برکت برای ساخت 50 مدرسه در مناطق محروم این شهرستان‌ها انجام‌ شده است.

وی با اشاره به روستاهای مناطق قلایی و بستام به‌عنوان روستاهای محروم شهرستان سلسله و روستاهای میربگ، کاکاوند و اتیوند به‌عنوان مناطق محروم شهرستان دلفان بیان کرد: این مناطق دارای فضاهای آموزشی مناسبی نیستند و دانش آموزان و معلمان آن‌ها با سختی‌های بسیاری در امر آموزش مواجه هستند.

رستمیان تصریح کرد: ساخت مدرسه برای تمامی روستاهایی که آموزش‌وپرورش هر دو شهرستان برای ساخت فضای آموزشی در آن‌ها توسط بنیاد برکت درخواست داشته‌اند در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به نقش بنیاد برکت در کارآفرینی نیز عنوان کرد: رایزنی‌های لازم در رابطه با مشارکت بنیاد با سرمایه‌گذارانی که قصد سرمایه‌گذاری در زمینهٔ های دامپروری، کشاورزی و صنایع در این شهرستان‌ها را دارند نیز انجام‌ شده است.

نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مشارکت بنیاد برکت با سرمایه گذران به‌صورت اقساطی است و در پایان پرداخت تمامی اقساط، پروژ انجام‌ شده به سرمایه‌گذار واگذار می‌شود.

وی افزود: با تمام توان به دنبال استفاده از خدمات این بنیاد بابرکت برای پیشرفت و توسعه در استان و شهرستان هستیم.