جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

۵۳ هزار تن گوشت مرغ تا پایان سال در استان لرستان تولید می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۵۳ هزار تن گوشت مرغ تا پایان سال در استان لرستان تولید می‌شود

۵۳ هزار تن گوشت مرغ تا پایان سال در استان لرستان تولید می‌شود

مدیر امور طیور جهاد کشاورزی لرستان گفت: پیش‌بینی می‌شود که تا پایان امسال، ۵۳ هزار تن گوشت مرغ در استان تولید شود.

محمدعلی جعفرپور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: 630 واحد مرغ گوشتی دارای پروانه بهره‌برداری با ظرفیت تولید 12.5 میلیون قطعه در دوره در استان لرستان وجود دارد.

وی ظرفیت تولید سالیانه مرغ در لرستان را 80 هزار تن دانست و افزود: استان لرستان از نظر تولید گوشت مرغ در کشور رتبه یازدهم را دارد.

وی با اشاره به افزایش 30 درصدی تولید گوشت مرغ طی 2 سال گذشته در استان، تصریح کرد: 10 تا 12 هزار تن از گوشت مرغ تولید شده در لرستان، مازاد بر نیاز استان است که عمدتاً این تولیدات مازاد  به مصرف استان‌های همجوار می‌رسد.

جعفرپور خاطرنشان کرد: با توجه به تکمیل ظرفیت تولید گوشت مرغ در کشور و به تبع در استان، پرداخت تسهیلات و صدور مجوز برای احداث واحدهای پرورش مرغ گوشتی جدید، از نیمه دوم سال 93، ممنوع شده است.

وی بیان کرد: به‌منظور افزایش صادرات تولیدات مازاد لرستان در بخش گوشت مرغ، زنجیره تولید گوشت مرغ در حال شکل‌گیری است که در این راستا، به بهبود کیفیت تولیدات از طریق تجهیز و بهبود کشتارگاه‌ها پرداخته می‌شود.

مدیر امور طیور معاونت بهبود تولیدات دامی لرستان با بیان اینکه اکنون 10 واحد کشتارگاه فعال در سطح استان داریم، گفت: کیفیت کنونی کشتار مرغ خوب است اما برای صادرات کافی نیست که کیفی کردن کشتار در راستای افزایش صادرات، یکی از سیاست‌های جهاد کشاورزی است زیرا مرغ‌های صادراتی باید ضمن برخورداری از استانداردهای لازم، قیمتی رقابت‌پذیر نیز در بازار هدف داشته باشد.