رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

۵۵میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی برق لرستان هزینه می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۵۵میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی برق لرستان هزینه می‌شود

۵۵میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی برق لرستان هزینه می‌شود

مدیر دفتر برنامه‌ریزی و بودجه شرکت برق لرستان گفت:۵۵ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی شرکت برق لرستان هزینه می‌شود که ۶ میلیارد تومان آن از طریق بخش خصوصی و مابقی از منابع داخلی شرکت برق تأمین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، همایون بختیاری  شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: شرکت برق لرستان بنا دارد پنج پروژه اقتصاد مقاومتی را در استان انجام دهد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تلفات برق در لرستان 13.5 درصد است، افزود: کاهش تلفات انرژی به 11 درصد تا پایان سال  95 ازجمله برنامه‌های شرکت برق استان است که  برای این  کاهش 2.5 درصدی 18.3 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در سال اول 30میلیارد تومان صرفه‌جویی اقتصادی دارد و در سال‌های بعد نیز سودمند است.

مدیر دفتر برنامه‌ریزی و بودجه شرکت برق لرستان  بیان کرد: دومین برنامه ما برای سال 95 برق‌رسانی به روستاهای بین 10 تا 20 خانوار است که 36 روستا با صرف اعتبار 12 میلیارد تومان برق‌رسانی می‌شوند.

وی هوشمندسازی کنتورهای برق را از دیگر برنامه‌های این شرکت دانست و گفت: هفت هزار و 33 دستگاه کنتور هوشمند با اعتبار 14 میلیارد تومان در استان نصب می‌شود از این تعداد هزار و 500 کنتور متعلق به شهرستان خرم‌آباد است.

بختیاری بابیان اینکه برای چاه‌های کشاورزی لرستان  بنا است دو هزار و 133 کنتور برق  با  4.2 میلیارد تومان اعتبار اجرایی شود، تصریح کرد: برای اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی شرکت برق 55 میلیارد تومان اعتبار هزینه می‌شود که شش میلیارد تومان آن از طریق بخش خصوصی و مابقی از منابع داخلی شرکت برق تأمین می‌شود.