جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

۵۵۶ طرح اشتغال‌زایی در استان لرستان اجرایی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۵۵۶ طرح اشتغال‌زایی در استان لرستان اجرایی شد

۵۵۶ طرح اشتغال‌زایی در استان لرستان اجرایی شد

مسئول بسیج سازندگی استان لرستان گفت: ۵۵۶ طرح اشتغال‌زایی با پرداخت بیش از ۷ میلیارد تومان تسهیلات توسط بسیج سازندگی لرستان اجرایی شد.

سرهنگ علی بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، تعهد بسیج سازندگی لرستان را در راستای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی 150 پروژه عمرانی برشمرد و اظهار داشت: امسال باوجوداینکه اجرای 150 پروژه عمرانی در تعهد بود، این سازمان توانست 248 پروژه را در استان اجرایی کند.

وی با اشاره به اینکه 248 پروژه اقتصاد مقاومتی هم‌اکنون در استان آماده بهره‌برداری است، افزود: 165 پروژه مربوط به رنگ‌آمیزی و زیباسازی مدارس است که توسط گروه جهادی طرح هجرت دانش‌آموزی انجام شد.

مسئول بسیج سازندگی استان لرستان عنوان کرد: برای احداث و تکمیل 248 پروژه عمرانی در استان لرستان دو میلیارد و تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه در شش‌ماهه نخست امسال تکمیل 120 پروژه عمرانی توسط جهاد سازندگی استان انجام‌شده است، بیان کرد: 30 پروژه شامل چهار باب غسالخانه، 13 مدرسه و 13 مسجد در مناطق روستایی احداث و در هفته بسیج به بهره‌برداری می‌رسند.

بیرانوند گفت: بسیج سازندگی لرستان در بحث اشتعال‌زایی نیز در بخش صنایع تبدیلی با پرداخت یک میلیارد و 725 میلیون تومان تسهیلات 79 طرح را اجرایی و زمینه اشتغال 79 نفر را فراهم کرده است.

وی بابیان اینکه 556 طرح اشتغال‌زایی در حوزه اقتصاد مقاومتی در شش‌ماهه نخست امسال توسط بسیج سازندگی استان اجرایی شده است تصریح کرد: برای اجرای این 556 طرح، هفت میلیارد و 16 میلیون تومان تسهیلات واگذار و زمینه اشتغال 556 نفر به‌طور مستقیم فراهم شد.