رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

۵۶ پایگاه اورژانس علوم پزشکی لرستان در ایام نوروز فعال هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

۵۶ پایگاه اورژانس علوم پزشکی لرستان در ایام نوروز فعال هستند

۵۶ پایگاه اورژانس علوم پزشکی لرستان در ایام نوروز فعال هستند

مدیر بحران دانشگاه علوم پزشکی لرستان از فعالیت ۵۶ پایگاه اورژانس این دانشگاه طی ایام نوروز در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا پیری علم صبح چهارشنبه در کارگروه سلامت لرستان به تشریح برنامه بسیج سلامت نوروزی استان پرداخت و اظهار داشت: بسیج سلامت نوروزی هر ساله از اول اسفند تا ۱۵ فروردین با مشارکت دستگاه ها در همه شهرهای کشور برگزار می شود.

وی هدف از اجرای برنامه بسیج سلامت نوروزی را ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، غذایی و دارویی به مردم استان و مسافران نوروزی دانست و افزود: آمادگی برای ارائه خدمات در زمان اجرای برنامه، پیشگیری از بروز مشکلات بهداشتی و درمانی و تشدید نظارت های بهداشتی بر مراکز تهیه، توزیع و عرضه فروش مواد غذایی در اماکن اقامتی و تفریحی و ... از دیگر اهداف این برنامه است.

فعالیت ۵۶ پایگاه اورژانس در لرستان برای ایام نوروز

مدیر بحران دانشگاه علوم پزشکی لرستان به وجود ۵۶ پایگاه اورژانس دانشگاه علوم پزشکی لرستان برای ارائه خدمات امدادی و بهداشتی به مسافران نوروزی اشاره کرد و گفت: ۱۵ داروخانه شبانه روزی خصوصی و ۱۴ داروخانه داخل بیمارستان ها با کشیک ویژه نوروزی در سطح استان در ایام نوروز به مسافران خدمات رسانی می کنند.

پیری علم تعداد بیمارستان های فعال با کشیک ویژه نوروزی در سطح استان را ۲۳ مورد برشمرد و افزود: ۳۸ مرکز بهداشتی، درمانی فعال در سطح استان نیز در ایام نوروز فعال خواهند بود.

وی به وجود یک بالگرد برای انجام ماموریت های پزشکی در استان طی ایام نوروز اشاره کرد و ادامه داد: تعداد هشت ایستگاه سلامت به همراه یک ایستگاه سلامت جاده ای ویژه راهیان نور در سطح استان آماده خدمت به مسافران نوروزی هستند.

مدیر بحران دانشگاه علوم پزشکی لرستان اضافه کرد: ۱۵۰ ناظر دانشگاه علوم پزشکی لرستان در ایام نوروز در قالب اکیپ های ویژه کار نظارت را انجام می دهند.

فعالیت ۲۹ هزار مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی در لرستان

پیری علم به وجود ۲۹ هزار و ۲۹۵ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در لرستان اشاره کرد و گفت: تعداد مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی شهری و روستایی به ترتیب ۱۳ هزار و ۵۳۴ و چهار هزار و ۳۰۴ مورد هستند و اماکن عمومی شهری نیز شش هزار و ۲۱۷ مورد و اماکن عمومی روستایی پنج هزار و ۱۱۸ مورد هستند.

وی بر ضرورت بررسی و کنترل اماکن و مراکز حساس استان در ایام نوروز تاکید کرد و افزود: در این دوره ۴۴ روزه این مراکز و اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی در استان حتما باید حداقل یک مرتبه مورد کنترل و بازرسی قرار گیرند.

مدیر بحران دانشگاه علوم پزشکی لرستان یادآور شد: سال گذشته استان لرستان به خاطر برنامه ریزی های خوب دانشگاه علوم پزشکی لرستان و حمایت دستگاه های مرتبط در برنامه بسیج سلامت نوروزی مقام اول و دوم در حوزه بهداشت و درمان را در سطح کشور به دست آورد.