جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

۵۸ تعاونی با ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار در لرستان تشکیل شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۵۸ تعاونی با ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار در لرستان تشکیل شد

۵۸ تعاونی با ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار در لرستان تشکیل شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در ۵ ماهه نخست سال جاری ۵۸ تعاونی دراستان لرستان بااعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال تشکیل‌شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، علی آشتاب در حاشیه بهره‌برداری از طرح‌های تعاونی در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: در هفته تعاون سال جاری 11 پروژه توالی خدماتی، صنعتی و کشاورزی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به میزان اعتبار سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها بیان کرد: این پروژه‌ها با حجم سرمایه‌گذاری 5 میلیارد و 130 میلیون تومان زمینه اشتغال 114 نفر به‌صورت مستقیم دراستان لرستان را فراهم کرده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از بهره‌برداری از استخر مجموعه فرهنگی ورزشی شهرستان بروجرد در هفته تعاون خبر داد و افزود: این پروژه بااعتباری معادل 9 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

آشتاب عنوان کرد: عملیات اجرایی استخر مجموعه فرهنگی ورزشی شهرستان بروجرد از سال 90 آغازشده که به دلیل نبود اعتبارات کافی در بازه‌ای از زمان عملیات آن متوقف‌شده که با انجام پیگیری‌های لازم و با تأمین اعتبارات آن عملیات احداث این استخر تکمیل‌شده و در هفته تعاون به بهره‌برداری می‌رسد.

وی به برگزاری جشنواره تجلیل و تکریم از تعاون گران استان لرستان در هفته تعاون اشاره و خاطرنشان کرد: دو تعاونی شهرستان بروجرد در هفته تعاون به‌عنوان تعاونی‌های نمونه ملی از استان لرستان معرفی‌شده که این دو تعاونی عبارت‌اند از تعاونی زاگرس پوش با زمینه اشتغال و کارآفرینی مطلوب و شرکت تولیدکنندگان و صادرکنندگان شهرستان بروجرد که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از این دو تعاونی نمونه ملی طی مراسمی تجلیل می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به دیگر برنامه‌های این هفته دراستان لرستان خاطرنشان کرد: برگزاری برنامه‌های تبلیغی ترویجی در حوزه ارتقا سطح فرهنگ تعاون همچون دیدار با نماینده ولی‌فقیه و برگزاری برنامه‌های فرهنگی ورزشی ازجمله دیگر برنامه‌های هفته تعاون دراستان لرستان است.

آشتاب با تأکید بر ضرورت ارتقاء فرهنگ تعاون و کار گروهی و جمعی در این استان بیان کرد: توانمندسازی شاغلین در بخش تعاون استان لرستان و نیز گسترش شبکه‌ای و تعاملات میان بخشی و دستگاهی به‌منظور توسعه فعالیت‌های تعاونی‌های استان ازجمله برنامه‌های در نظر گرفته‌شده برای آینده این تعاونی‌ها است.

وی از تشکیل یک تعاونی منطقه‌ای دراستان با عضویت تعاون گران غرب کشور خبر داد و گفت: این تعاونی باهدف تأمین بازاریابی و فروش محصولات تولیدی تعاون گران تشکیل می‌شود که در این راستا با توسعه این طرح به سایر بخش‌های اقتصادی با مرکزیت استان ایلام می‌توان شاهد رونق‌بخش تعاون دراستان لرستان بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه اتاق تعاون مأمور تشکیل این تعاونی دراستان لرستان است، اظهار داشت: مجوز تشکیل این تعاونی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اخذشده که با تشکیل این تعاونی مشکل بازاریابی و فروش تعاون گران در سطح استان برطرف می‌شود.

آشتاب با اشاره به بهره‌برداری از طرح‌های تعاونی در شهرستان بروجرد خاطرنشان کرد: حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌های تعاونی بیش از 2 میلیارد و 730 میلیون تومان با اشتغال‌زایی 96 نفر بوده است.

وی بابیان اینکه اشتغال در بخش خدماتی دراستان لرستان به‌مراتب سرمایه کمتری نیاز دارد، افزود: علاوه بر این بهره‌برداری از طرح‌های تعاونی می‌تواند زودبازده باشد.

وی از تشکیل 58 تعاونی در 5 ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: این تعاونی‌ها با حجم سرمایه‌گذاری بیش از 14 میلیارد تومان زمینه اشتغال بیش از 189 نفر دراستان لرستان را فراهم کرده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان اظهار داشت: با معرفی تعاونی‌های استان به سیستم پولی و بانکی و فراهم آوری زمینه‌های بهره‌مندی آن‌ها از تسهیلات زمینه ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی دراستان لرستان فراهم می‌شود.