رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

۵۸ درصد از تعهد اشتغال شهرستان الیگودرز محقق شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۵۸ درصد از تعهد اشتغال شهرستان الیگودرز محقق شد

۵۸ درصد از تعهد اشتغال شهرستان الیگودرز محقق شد

فرماندار الیگودرز گفت: ۵۸ درصد از تعهد اشتغال شهرستان الیگودرز توسط دستگاه‌های اجرای شهرستان محقق شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از الیگودرز، ولی الله میرزایی اصل در کارگروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی این شهرستان که در سالن جلسات فرمانداری الیگودرز برگزار شد با بیان اینکه سهم دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای ایجاد اشتغال در سال 95، دو هزار و 343 نفر بوده است اظهارداشت: تاکنون 58 درصد از تعهد اشتغال‌زایی دستگاه‌های اجرایی محقق شده است.

وی به نامگذاری سال 95 به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام وعمل اشاره کرد و افزود: برای رونق تولید و ایجاد اشتغال لازم است زمینه جذب سرمایه‌گذار در شهرستان فراهم شود که در این میان  بانک‌های عامل با پرداخت تسهیلات و همکاری لازم نقش اصلی را بر عهده دارند.

فرماندار الیگودرز ایجاد زمینه اشتغال را نیازمند همکاری و همدلی همه دستگاه‌های اجرایی دانست و عنوان کرد: مسئولان دستگاه‌های اجرایی برای ایجاد اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی باید تلاش مضاعفی داشته باشند.

وی به پایلوت اقتصاد مقاومتی شدن استان اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات اساسی مسائل زیرساختی است و در شهرستان الیگودرز علی‌رغم بهره‌مندی از منابع غنی به‌دلیل عدم وجود زیرساخت‌ها امکان استفاده از این منابع وجود ندارد که باید زیرساخت‌های لازم فراهم شود.

میرزایی اصل حوزه راه را از جمله زیرساخت‌هایی اساسی در ایجاد توسعه دانست و  بیان کرد: راه دسترسی به سد لیروک و آسفالت محور بزنوید به سمت امامزاده محمدبن حسن(ع) ظرفیت جدیدی است که می‌تواند در منطقه تحول خوبی ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد: امروز مشکل امنیتی برای کشور یک تهدید تلقی نمی‌شود چون ایران اسلامی همه مباحث را تجربه کرده است و در هشت سال جنگ تحمیلی با در مقابل استکبار ایستادگی کرد و امروز نیز استکبار با تمام توان به مصاف جمهوری اسلامی می‌آید اما نمی‌تواند توفیقی در حوزه مسائل امنیتی و نظامی داشته باشد اما آنچه که برای کشور تهدید جدی تلقی می‌شود برطرف کردن مسائل معیشتی مردم و مشکلات اقتصادی است که مقام معظم رهبری  نیز دقیقاً به همین موضوع اشاره دارند.

فرماندار الیگودرز اظهارداشت: تمام اقداماتی که در جهت رشد، توسعه اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی در شهرستان انجام می‌گیرد باید مستند شده تا برای تحقق اهداف کارگروه و عملیاتی شدن از سوی دستگاه‌ها به دبیرخانه کارگروه اشتغال ارائه شود.