جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

۶۰ هزار مسافر از طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در خرم‌آباد بهره‌مند شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

۶۰ هزار مسافر از طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در خرم‌آباد بهره‌مند شدند

۶۰ هزار مسافر از طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در خرم‌آباد بهره‌مند شدند

رئیس جمعیت هلال‌احمر خرم‌آباد گفت: بیش از ۶۰ هزار مسافر از ابتدای آغاز طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در خرم‌آباد، از خدمات آن بهره‌مند شده‌اند.

داریوش ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: شانزدهمین مرحله طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی از بیست و ششم اسفندماه گذشته در چهار نقطه از شهر خرم‌آباد آغازشده است که تا به امروز جوانان داوطلب عضو جمعیت هلال‌احمر توانسته‌اند به بیش از 60 هزار مسافر ارائه خدمات دهند.

وی افزود: در طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی که امسال شانزدهمین دوره خود را سپری می‌کند، خدماتی نظیر تست قند خون، فشارخون، توزیع بروشورهای امدادی، راهنمایی اماکن گردشگری، توزیع نقشه راه‌های ایران و شهرستان خرم‌آباد به مسافران ارائه‌شده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر خرم‌آباد بیان کرد: ایجاد خیمه‌های نماز و غرفه دوستدار کودک در کنار پست‌های نوروزی، باعث شده که در نوروز امسال استقبال مطلوبی از پست‌های ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در خرم‌آباد قرار بگیرد و رضایت مسافران را نیز در پی داشته باشد.

وی هم‌چنین به خدمات امداد و نجات جاده‌ای هلال‌احمر خرم‌آباد اشاره و عنوان کرد: جمعیت هلال‌احمر خرم‌آباد با بهره‌مندی از امدادگران و نجات گران مجرب و استفاده از ست‌های نجات و آمبولانس و خودروهای  نجات در سه محور خرم‌آباد- بروجرد، خرم‌آباد- اندیمشک و خرم‌آباد- پلدختر، پایگاه دائمی امداد و نجات جاده‌ای ایجاد کرده است تا در صورت وقوع حوادث جاده‌ای بتوانند در کم‌ترین زمان ممکن به کار نجات حادثه دیدگان بپردازند.

ملکی خاطرنشان کرد: جمعیت هلال‌احمر خرم‌آباد در ایام نوروز نسبت ایجاد یک پایگاه موقت در ورودی شهر خرم‌آباد اقدام کرده است تا در صورت نیاز بتواند خدمات خود را در به‌طور ویژه در اختیار نیازمندان قرار دهد.

وی تصریح کرد: با ساماندهی‌های صورت گرفته جمعیت هلال‌احمر خرم‌آباد آمادگی کاملی دارد هرگونه حادثه را ساماندهی کند و خدمات خود را ارائه دهد.