رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

۶۳۰۰ هکتار از اراضی استان لرستان به سیستم آبیاری نوین تجهیز می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۶۳۰۰ هکتار از اراضی استان لرستان به سیستم آبیاری نوین تجهیز می‌شود

۶۳۰۰ هکتار از اراضی استان لرستان به سیستم آبیاری نوین تجهیز می‌شود

رئیس جهاد کشاورزی لرستان گفت: آبیاری نوین ۶۳۰۰ هکتار از اراضی استان در دستور کار جهاد کشاورزی استان قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، عبدالرضا بازدار چهارشنبه شب در جلسه مدیران حوزه نیرو که با حضور وزیر نیرو در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: در استان لرستان ما دنبال تخصیص آب تکمیلی هستیم؛ حجم بارندگی خوب است اما ازآنجاکه پراکنش‌ها نامطلوب است استان به‌شدت در معرض تهدید است.

وی به وجود 435 هزار هکتار محصول دیم در استان اشاره کرد و افزود: سامانه آبیاری میکرو در دستور کار جهاد کشاورزی استان قرارگرفته و تاکنون بالغ‌بر 42 هزار هکتار  آبیاری میکرو انجام‌شده است.

رئیس جهاد کشاورزی استان لرستان بابیان اینکه شبکه ثقلی در استان نداریم، عنوان کرد: روی سیستم‌های میکرو برنامه‌ریزی کرده‌ایم و 6 هزار و 300 هکتار در حال اجراست و باید گفت لرستان دومین استان به لحاظ سیستم آبیاری تحت‌فشار است.

فریدون خودنیا مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان نیز در این جلسه گفت: 75 روستای استان لرستان سال 95 از نعمت برق بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به اینکه تلفات حوزه برق در لرستان 9.8 درصد است، تصریح کرد: برای اصلاح شبکه‌های فشار ضعیف برق استان و تجهیز آن‌ها به کابل خود نگهدار 72 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان فرسودگی خطوط انتقال برق را یکی از مشکلات حوزه برق استان دانست و تصریح کرد: با توجه به حادثه‌خیز بودن استان لرستان و قرارگیری در مسیر گسل فرسودگی خطوط انتقال برق به یک مشکل تبدیل است.