جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

۶۳ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی بروجرد پرداخت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۶۳ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی بروجرد پرداخت شد

۶۳ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی بروجرد پرداخت شد

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: ۶۳ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید تاکنون به واحدهای تولیدی بروجرد پرداخت‌شده است.

محمدرضا علوی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بروجرد با اشاره به پرداخت تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان لرستان اظهار داشت: تاکنون به 20 واحد کوچک تا متوسط شهرستان بروجرد تسهیلات رونق تولید و اشتغال در راستای حمایت از این واحدها پرداخت‌شده است.

وی افزود: این تسهیلات در مبالغ مختلف از 500 میلیون تومان تا سقف 20 میلیارد تومان بنا به نیاز واحد تولیدی و تائید کارشناسان سازمان صنعت و معدن استان لرستان و درمجموع به ارزش حدود 63 میلیارد تومان به واحدهای متقاضی پرداخت‌شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد بیان کرد: واحدهایی که موفق به دریافت تسهیلات رونق تولید در این مرحله شده‌اند ازجمله واحدهایی بودند که در سامانه بهین‌یاب ثبت‌نام  کرده و حائز شرایط لازم برای اخذ این تسهیلات شده و در کارگروه ستاد تسهیل استان لرستان مصوبه پرداخت تسهیلات دریافت کرده‌اند.

وی بابیان اینکه تاکنون حدود 160 واحد تولیدی و صنعتی شهرستان بروجرد در سامانه بهین‌یاب ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: واحدهای متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید پس از ثبت‌نام در این سامانه در کارگروه‌های مرتبط ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مورد ارزیابی قرارگرفته و در صورت وجود شرایط لازم به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات معرفی می‌شوند و پس‌ازآن در صورت احراز شرایط لازم بانک‌ها ازجمله ارائه ضمانت‌نامه‌های بانکی معتبر می‌توانند تسهیلات مورد تقاضای خود را دریافت کنند.

علوی‌زاده خاطرنشان کرد: تسهیلات یادشده غیر از تسهیلاتی است که قرار است به واحدهای صنعتی بزرگ این شهرستان ازجمله نساجی بروجرد پرداخت شود چراکه روند پرداخت تسهیلات به واحدهای بزرگ در کارگروه‌های ملی در حال بررسی است و هنوز هم ابلاغی مبنی بر پرداخت تسهیلات به این واحدها صادر نشده است.