رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

۷۰۰ مبلغ دینی به مناطق مختلف بروجرد اعزام شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

۷۰۰ مبلغ دینی به مناطق مختلف بروجرد اعزام شدند

۷۰۰ مبلغ دینی به مناطق مختلف بروجرد اعزام شدند

رئیس اداره تبلیغات بروجرد گفت: ۷۰۰ مبلغ دینی به ۳۳ مؤسسه و خانه قرآن شهری و روستایی برای ترویج فرهنگ دینی در میان بیش از ۵ هزار نفر از قرآن آموزان این مراکز اعزام‌شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین صادق جعفر پور در آئین افتتاح کتابخانه عمومی شهید قنوتی این شهرستان، اظهار داشت: کتابخانه شهید قنوتی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بروجرد با بیش از 8هزار عنوان کتاب در 31 عنوان شامل تفسیر، علوم قرآنی و حدیث، علوم حدیث، کلام، الهیات، ادبیات، کودک و نوجوان، اخلاق، عرفان و فلسفه، سیاست، تاریخ، فقه و حقوق آماده خدمات‌رسانی به طلاب، اساتید، فرهنگیان، دانشجویان، دانش آموزان و تمامی اقشار مختلف جامعه است.

وی ترویج کتاب‌خوانی و علم‌آموزی را وظیفه‌ای ملی و واجب دینی دانست و افزود: با توجه به نیاز هرچه بیشتر جامعه به ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی این کتابخانه در ساختمان مرکز تبلیغات‌اسلامی این شهرستان برای استفاده عموم علاقه منان به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد با اشاره به رسالت سازمان تبلیغات اسلامی لرستان در اشاعه فرهنگ دینی و انقلابی در میان اقشار مختلف جامعه عنوان کرد: با همکاری اداره آموزش‌ و پرورش شهرستان بروجرد تاکنون بیش از 600 گفتمان دینی در مدارس این شهرستان برگزارشده است که با استقبال خوب فرهنگیان و دانش آموزان مواجه شده است.

وی به اعزام 700‌مبلغ به مناطق مختلف شهری و روستایی این شهرستان اشاره و بیان کرد: این تعداد از مبلغان به 33 مؤسسه و خانه قرآن شهری و روستایی برای ترویج فرهنگ دینی در میان بیش از پنج هزار نفر از قرآن آموزان این مراکز اعزام‌شده‌اند.

جعفر پور کسب رتبه برتر استانی در طرح‌های اوقات فراغت برگزار شده در این شهرستان را نمونه‌ای از موفقیت‌های تشکلاتی این سازمان برشمرد و تصریح کرد: برگزاری جشنواره کودک و قرآن به مناسبت دهه فجر با حضور بیش از 280‌نفر از کودکان و خانواده‌های آن‌ها، برگزار محافل انس با قرآن کریم در بروجرد و اشترینان، برگزاری برنامه شب‌های انقلاب در مساجد و گفتمان‌های مختلف در حوزه‌ها، دانشگاه‌ها و مدارس این شهرستان از جمله دیگر فعالیت‌های این سازمان به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی است.