رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

۷۳ درصد جمعیت روستایی پلدختر از آب آشامیدنی سالم استفاده می‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

۷۳ درصد جمعیت روستایی پلدختر از آب آشامیدنی سالم استفاده می‌کنند

۷۳ درصد جمعیت روستایی پلدختر از آب آشامیدنی سالم استفاده می‌کنند

رئیس آب و فاضلاب روستایی پلدختر گفت: ۷۳ درصد از جمعیت روستایی شهرستان پلدختر از اب آشامیدنی سالم استفاده می‌کنند.

حمیدرضا بهاروند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در پلدختر، اظهار داشت: از مجموع 267 روستای سطح شهرستان پلدختر 121 روستا با جمعیت 35 هزار نفر از آب آشامیدنی سالم استفاده می‌کنند و تحت پوشش شرکت آبفار هستند.

وی افزود: 108 روستای بالای 20 خانوار داریم که 74 روستا تحت پوشش آبفار هستند و هشت روستا از آب شهری استفاده می‌کنند.

رئیس آب و فاضلاب روستایی پلدختر با بیان اینکه آب‌رسانی به هفت روستا در دست مطالعه و اقدام است، عنوان کرد: 19 روستا هم به صورت خودیاری توسط دهیاران اداره می‌شوند که بنا به دلایلی حاضر نیستند تحت پوشش قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته آب‌رسانی به 10 روستا از جمله دوکوهه رشنو، باباخوارزم مجیر، باباخوارزم کریم، بلتومان 2 و3، بابا بهرام، دره شگفت، سرفراش، محمدنظری انجام گرفته است.

بهاروند تصریح کرد: در هفته دولت آب‌رسانی به روستای برآفتاب لطوند با جمعیت 45 خانوار و با اعتباری بیش از 150 میلیون تومان با ساخت یک باب مخزن بتونی 100 متر مکعبی و لوله‌گذاری به طول 3500متر انجام گرفته است و به بهره‌برداری رسید.

رئیس آب و فاضلاب روستایی پلدختر گفت: با توجه به کمبود آب در روستای چم‌مهر با تعداد 500 مشترک این شرکت اقدام به حفر یک حلقه چاه به طول 12 متر با آبدهی هشت لیتر در ثانیه در کوتاه‌ترین زمان کرده است.

وی با بیان اینکه کمبود آب شرب این روستاها مرتفع شده است، افزود: با راه‌اندازی ایستگاه دوم پمپاژ سپاه کربلا با اعتباری معادل 800 میلیون ریال مشکل آب شرب 10 روستا با تعداد1800 مشترک را برطرف کردیم.

بهاروند به اقدامات شرکت آبفار اشاره و عنوان کرد: این شرکت در سال گذشته بهسازی مخزن 30 متر مکعبی روستای چوب‌تراش، چاله هلوش، هفت چشمه، ساخت محوطه ایستگاه پمپاژ پاعلم، تعویض خط انتقال روستای گری بلمک به طول 1500متر، تعویض خط انتقال روستای دمرود افرینه به طول 1100 متر خط انتقال روستای جلگه 3100متر را به اتمام رسانده است.