رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

۷۳ کیلومتر راه چهار خطه در استان لرستان به بهره‌برداری می‌رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

۷۳ کیلومتر راه چهار خطه در استان لرستان به بهره‌برداری می‌رسد

۷۳ کیلومتر راه چهار خطه در استان لرستان به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرکل راه و شهرسازی استان لرستان گفت: ۷۳ کیلومتر راه چهار خطه طی چند روز آینده در استان لرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی علیخانی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد در رابطه با برنامه‌های اقتصاد مقاومتی حوزه راه و شهرسازی لرستان اظهار داشت: احداث 170 کیلومتر چهار خطه در دو سال 95-96 برنامه‌ریزی‌شده است که تاکنون 38 کیلومتر افتتاح و 73 کیلومتر دیگر نیز آماده است و تا چند روز آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه تا پایان امسال 109.5 کیلومتر طول چهار خطه در استان به بهره‌برداری می‌رسد افزود: تاپایان سال 96، 60 کیلومتر چهار خطه در لرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان لرستان حجم سرمایه‌گذاری ساخت راه روستایی را 80 میلیارد تومان برشمرد و عنوان کرد: در شش‌ماهه نخست امسال 320 کیلومتر راه روستایی افتتاح‌شده و 175 کیلومتر نیز آماده بهره‌برداری است.

وی میزان سرمایه‌گذاری ایجاد راه گردشگری در استان را 18 میلیارد تومان برشمرد و بیان کرد: در بحث احداث راه گردشگری نیز ایجاد 60 کیلومتر برنامه‌ریزی‌شده است که تاکنون 30 کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده است.

علیخانی تصریح کرد: در حوزه مسکن نیز شش‌ماهه نخست امسال  سه هزار و 67 واحد پیش‌بینی‌شده که تاکنون دو هزار و 833 واحد معادل 92 درصد آماده و تحویل متقاضیان داده‌شده که 85 میلیارد تومان اعتبار آن تسهیلات و 70 میلیارد تومان آورده متقاضیان بوده است.

وی به تعیین تکلیف هزار و 168 واحد مسکن مهر اشاره کرد و گفت: از دو هزار و 200 واحد مسکن مهری که در استان فاقد متقاضی بود هم‌اکنون هزار و 371 واحد فاقد متقاضی با پیشرفت فیزیکی 40 تا 50 درصد وجود دارد.