رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

۸۰۵ پروژه در لرستان به بهره‌برداری می‌رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

۸۰۵ پروژه در لرستان به بهره‌برداری می‌رسد

۸۰۵ پروژه در لرستان به بهره‌برداری می‌رسد

استاندار لرستان گفت: ۸۰۵ پروژه با اعتباری بالغ‌ بر ۵۸۴ میلیارد تومان بین ۲۹ دستگاه اجرایی استان آماده افتتاح و بهره‌برداری است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و با تبریک فرارسیدن هفته دولت شعار سال را با عنوان همدلی و هم‌زبانی کلیدواژه‌ای مناسب برای سیاست خارجی کشور دانست و اظهار داشت: اجماع توافق هسته‌ای که پیروزی ارزشمندی برای ایران محسوب می‌شود حاصل همدلی و هم‌زبانی دولت و ملت ایران است.

وی افزود: با فعالیت دولت یازدهم در شورای امنیت قطعنامه‌ای تدوین می‌شود که‌موج عظیم ایران هراسی، تحریم و استفاده از زبان تهدید علیه ایران را از بین می‌برد.

استاندار لرستان بابیان اینکه امروز فضای کشور فضای باز اظهارنظر و انتقاد است، عنوان کرد: استقبال دولت از انتقاد و نظرات مردم باعث شده که مردم این روزها در کوچه و خیابان درباره مسائل داخلی و خارجی کشورشان اظهارنظر کنند.

وی با اشاره به اینکه در شش سال گذشته شش قطعنامه از سوی شورای امنیت برعلیه ایران صادرشده است، بیان کرد: کسی از متن و یا موضوعات این قطعنامه‌ها باخبر نیست.

بازوند وضعیت اقتصادی کشور را در سال‌های اخیر نامناسب دانسته و تصریح کرد: خوشبختانه تثبیت ارز و اعتمادی که بخش خصوصی به دولت تدبیر و امید کرد موجب تولید ثروت، رشد اقتصادی مثبت و خارج شدن از رشد اقتصادی منفی شد.

وی از بهره‌برداری از 805 طرح عمرانی در استان لرستان و به مناسبت هفته دولت خبر داد و گفت: این طرح‌ها بااعتباری بالغ‌بر 584 میلیارد تومان بین 29 دستگاه اجرایی استان آماده افتتاح و بهره‌برداری است.

بازوند افزود: شهرستان دورود 67 طرح، خرم‌آباد 139 طرح،دلفان 98 طرح، ازنا 69 طرح، کوهدشت 68 طرح، سلسله 42 طرح، دوره چگنی 75 طرح، الیگودرز 61، پلدختر 51 طرح، بروجرد 102 و رومشگان 31 طرح را در دست افتتاح دارند.