رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

۸۰۸ میلیارد ریال اعتبار به برنامه نظام سلامت در لرستان اختصاص‌یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۸۰۸ میلیارد ریال اعتبار به برنامه نظام سلامت در لرستان اختصاص‌یافت

۸۰۸ میلیارد ریال اعتبار به برنامه نظام سلامت در لرستان اختصاص‌یافت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: ۸۰۸ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای برنامه نظام سلامت به استان لرستان اختصاص‌یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی لرستان، کوروش ساکی عصر امروز در نشست هم‌اندیشی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با فرماندار الیگودرز که در این شهرستان  برگزار شد، اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید مقوله سلامت به‌عنوان مهم‌ترین اولویت در دستور کار قرار گرفت و از محل اعتبارات هدفمندی یارانه‌ها برای اولین بار در تاریخ نظام جمهوری اسلامی به بحث سلامت که مهم‌ترین فاکتور جوامع بشری است توجه ویژه شد.

وی افزود: دولت تدبیر و امید با همکاری مجلس شورای اسلامی و همه دلسوزان نظام خدمات ارزنده‌ای را در قالب اجرای برنامه تحول سلامت انجام دادند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: تاکنون 808 میلیارد ریال  برای اجرای این برنامه بنیادین به لرستان اختصاص‌یافته که کاهش میزان پرداختی مردم برای دریافت خدمات درمانی مهم‌ترین و برجسته‌ترین آن است.

وی بیان کرد: ترویج زایمان طبیعی رایگان، ارتقاء هتلینگ بیمارستانی، راه‌اندازی اورژانس هوایی و ده‌ها خدمت دیگر از برکات اجرای این برنامه در لرستان است.

ساکی تصریح کرد: با اجرای برنامه تحول نظام سلامت و راه‌اندازی اورژانس هوایی که خدمتی بی‌نظیر از نظام اسلامی در خدمت‌رسانی به محرومین جامعه است از ابتدای راه‌اندازی تاکنون بالغ‌بر 116 عملیات اورژانسی انجام‌گرفته که با این اقدامات اورژانسی جان‌ده‌ها بیمار ساکن در مناطق محروم و سخت گذر هستند نجات داده شد.

وی بابیان اینکه با اقدامات انجام‌شده  تاکنون  36 زن باردار و نوزادان آنان از مرگ حتمی نجات‌یافته است، خاطرنشان کرد: این اقدام مهم سبب شده شاخص مرگ‌ومیر مادران باردار به میزان بیش از 50 درصد کاهش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: هدف دانشگاه توسعه متوازن بهداشت و درمان در سطح کل استان است و تلاش می‌کنیم عدالت در سلامت که استراتژی اصلی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است تحقق یابد.

محمدتقی توکلی، نماینده مردم الیگودرز  نیز در این جلسه اظهار داشت: شهرستان الیگودرز به‌واسطه بعد مسافتی که از مرکز استان و استان‌های هم‌جوار دارد، نیازمند توجه بیشتری است که انتظار داریم مدیریت ارشد دانشگاه و مجموعه دست‌اندرکاران سلامت استان  به مردم شریف و قدرشناس الیگودرز توجه بیشتری داشته باشند.

ولی‌الله میرزایی‌اصل، فرماندار الیگودرز اظهار داشت: شهرستان الیگودرز دارای جمعیتی پراکنده، مناطق صعب‌العبور و سخت گذر فراوانی است که دانشگاه علوم پزشکی لرستان در ارائه خدمات سلامت به آن‌ها سنگ تمام گذاشته است که راه‌اندازی اورژانس هوایی مصداق روشنی از این خدمات ارزشمند است.

وی افزود: در بحث بهسازی و بازسازی مراکز بهداشتی درمانی الیگودرز نیز اقدامات ارزشمند فراوانی انجام‌شده به‌طوری‌که بیمارستان امام جعفر صادق (ع) الیگودرز نسبت به گذشته بسیار متحول گردیده و فضاهای درمانی آن به شکل بسیار مطلوبی بازسازی‌شده است.