رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

۸۲ باند سرقت در لرستان منهدم شد/ سرقت‌ها ۷ درصد کاهش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۸۲ باند سرقت در لرستان منهدم شد/ سرقت‌ها ۷ درصد کاهش یافت

۸۲ باند سرقت در لرستان منهدم شد/ سرقت‌ها ۷ درصد کاهش یافت

رئیس پلیس آگاهی لرستان از انهدام ۸۲ باند سرقت در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ عباس نظری پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران در سخنانی اظهار داشت: پلیس آگاهی از ابتدای سال جاری در بحث مبارزه با سرقت، اهدافی را پیش رو داشته و برای تحقق این اهداف، با تشکیل جلسات مختلف و برنامه ریزی های مناسب اقدامات درخور توجهی انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه اجرای ۲۲ طرح پاکسازی و مبارزه با سرقت در سطح استان، از اقدامات خوب پلیس آگاهی در کشف جرم و مبارزه با سرقت است، افزود: با افزایش گشت ها و اقدامات ایمنی و کنترلی در جاده و محورهای مواصلاتی استان، شاهد کاهش ۶۴ درصدی وقوع سرقت محموله و نیز افزایش ۱۵۲ درصدی کشف این نوع جرم مواجه بوده ایم.

رئیس پلیس آگاهی لرستان با اشاره به کاهش ۷ درصدی وقوع  سرقت احشام و افزایش ۵۵ درصدی کشفیات مربوطه گفت: در راستای مهار سرقت توجه و تمرکز بر انهدام باندهای مهم سرقت در دستور کار این پلیس قرار گرفت و اقدامات اطلاعاتی و کنترلی وسیعی در زمینه شناسایی آنها صورت گرفت، به طوری که انهدام ۸۲ باند مختلف سرقت از ابتدای سال تاکنون، نتیجه برنامه ریزی صحیح و اقدامات منسجم اطلاعاتی و کارآگاهی این پلیس در زمینه مبارزه با سرقت بوده است.

سرهنگ نظری گفت: پلیس آگاهی در راستای ارتقاء سطح آگاهی شهروندان در بحث پیشگیری از وقوع جرم و ارائه راهکارهای پیشگیرانه به شهروندان نیز اقدامات مناسبی از جمله مصاحبه های خبری در صدا و سیمای استان، نشست خبری با اصحاب رسانه، آموزش های همگانی در مساجد، مدارس  و نهادهای دولتی، شرکت کارشناسان مبارزه با سرقت در برنامه های مختلف صدا و سیما، نصب و پخش بنر و بروشورهای هشداری و ...انجام داده که بازخورد آن کاهش ۷ درصدی وقوع سرقت در سطح استان بوده است.

وی در ادامه افزود: طی هشت ماه گذشته توسط کارشناسان اداره مبارزه با سرقت، ۱۰۲ مورد بازدید و سرکشی از پارکینگ های سطح استان صورت گرفت  که نتیجه آن، افزایش ۱۵ درصدی کشفیات سرقت موتور سیکلت در سطح استان بوده است.

رئیس پلیس آگاهی لرستان بیان داشت: اقدامات پلیس آگاهی استان در برخورد و مبارزه با سارقان جیب بری قابل توجه بوده به طوری که دستگیری مجرمان و انهدام  باند های حرفه ای در این راستا منجر به کاهش ۶۳ درصدی وقوع و افزایش ۵۵ درصدی کشفیات در استان شده است.

وی گفت: از جمله سرقت های مهم که دارای بازتاب مختلفی در سطح اجتماع و اذهان عمومی بوده سرقت های به عنف است که خوشبختانه با تلاش شبانه روزی ماموران، شاهد کاهش ۲۷ درصدی وقوع و همچنین افزایش ۲۷ درصدی کشفیات در مدت یاد شده بوده ایم.