جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

۸۲ هزار خانوار لرستانی زیرپوشش کمیته امداد هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

۸۲ هزار خانوار لرستانی زیرپوشش کمیته امداد هستند

۸۲ هزار خانوار لرستانی زیرپوشش کمیته امداد هستند

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: ۸۲ هزار خانوار لرستانی زیرپوشش کمیته امداد هستند که از این تعداد ۶۶ هزار خانوار علاوه بر تمام اخذ خدمات امداد از مستمری امداد نیز استفاده می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسیم از خرم‌آباد، جاسم محمدی فارسانی روز چهارشنبه در جلسه صیانت از حقوق شهروندی استان که در دفتر معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: کمیته امداد استان لرستان طی سال 94 رتبه برتر در بین دستگاه‌های اجرایی استان در حوزه صیانت از حقوق شهروندی را به دست آورده است.

وی افزود: 82 هزار خانوار لرستانی زیرپوشش کمیته امداد هستند که از این تعداد 66 هزار خانوار علاوه بر تمام اخذ خدمات امداد از مستمری امداد نیز استفاده می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) عنوان کرد: ارتباط با خانواده‌های محروم و تکریم ارباب رجوع از اولویت‌های کمیته امداد لرستان است و کمیته امداد استان لرستان در سایر سرفصل‌های حوزه اجتماعی از جمله صیانت از حقوق شهروندی، عفاف و حجاب اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر و دیگر حوزه‌ها قدم‌های مؤثری برداشته است.

وی بیان کرد: کمیته امداد نهادی برآمده از بطن انقلاب است که پایه و اساس آن حفظ کرامت انسان‌ها و توجه به توانمندسازی مادی، معنوی و فکری خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد از اولویت‌های این نهاد حمایتی است.

محمدی فارسانی با بیان اینکه 42 هزار زن سرپرست خانوار در استان لرستان وجود دارد، گفت: یکی از مشکلات این زنان این است که بسیاری از آنها با حقوق خود آشنا نیستند و این امر سبب شده نتوانند حق و حقوق خود را بگیرند.

وی تصریح کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان از دو سال پیش نسبت به آشنایی افراد تحت پوشش خود در مباحث فرهنگی، عقیدتی و حقوقی اقدام کرده و در این راستا میز حقوقی در کمیته امداد وجود دارد و وکلایی که وقت آزاد دارند به صورت هفتگی به مددجویان تحت حمایت این نهاد مشاوره حقوقی می‌دهند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان خاطرنشان کرد: در سال جاری 23 هزار و 740 مددجوی کمیته امداد از مشاوره‌های حقوقی این نهاد حمایتی استفاده کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بیش از هشت اداره جدید کمیته امداد در استان از جمله در بیران‌شهر،  شول‌آباد، درب گنبد و دیگر شهرستان‌ها تأسیس شده است، اظهار داشت: با این اقدام مددجویان مناطق محروم استات لازم نیست برای استفاده از خدمات امداد مسافت زیادی را طی کنند.