رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

۹۳ درصد اعتبارات رونق تولید در استان لرستان محقق شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۹۳ درصد اعتبارات رونق تولید در استان لرستان محقق شد

۹۳ درصد اعتبارات رونق تولید در استان لرستان محقق شد

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان لرستان گفت: ۴۰۵ میلیارد تومان اعتبارات رونق تولید به استان اختصاص یافت که تاکنون ۹۳ درصد این اعتبارات جذب‌شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد علی هادی چگنی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد با اشاره به اینکه یکی از کارهای خوبی که در استان انجام داده محقق شدن اعتبارات رونق تولید در استان بوده است اظهار داشت: در حوزه رونق تولید 405 میلیارد تومان اعتبار به استان اختصاص یافت که تاکنون 93 درصد این اعتبارات جذب‌شده که استان لرستان در راستای محقق شدن اعتبارات رونق تولید رتبه نخست را در کشور کسب کرده است.

وی بابیان اینکه بناشده 262 پروژه در استان اجرایی شود که در این زمینه پنج اکیپ تشکیل تا از نحوه کار بازدید کنند افزود: آمار و اطلاعات اجرای پروژه‌ها در استان لرستان از طریق رسانه ملی و خبرگزاری‌ها اطلاع رسانی می‌شود.

هوشنگ بازوند استاندار لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: در بحث سدسازی از وزیر نیرو تشکر می‌شود چراکه در سال 95 دو سد انجام‌شده که یکی از این سدها در استان لرستان بوده است.

وی بابیان اینکه اعتبارات سدسازی در استان رشد قابل‌توجهی داشته است افزود: اعتبارات سدسازی در لرستان طی سال‌های اخیر بیش از 70 تا 80 درصد رشد یافته است.

محمد اصلانی معاون عمرانی استانداری لرستان نیز اظهار داشت: در سال 95 دو  سد در کشور شروع به کارکرده که یکی از  این سدها در استان لرستان است، یک سد در غرب کشور انجام‌شده که  سد تاج امیر در شهرستان دلفان است.

وی افزود: درحالی‌که در کشور سدهای نیمه‌تمامی وجود داشت که اجازه فعالیت داده نشده ولی سد جدید در استان لرستان شروع‌شده است.