رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

۹۵ درصد از داوطلبان انتخابات مجلس استان لرستان تأیید صلاحیت شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

۹۵ درصد از داوطلبان انتخابات مجلس استان لرستان تأیید صلاحیت شدند

۹۵ درصد از داوطلبان انتخابات مجلس استان لرستان تأیید صلاحیت شدند

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان گفت: ۹۵ درصد از داوطلبان ثبت نامی انتخابات استان لرستان تأیید صلاحیت شدند که این را نویدبخش انتخابات حداکثری می‌دانیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سید سعید شاهرخی در جلسه هم‌اندیشی فعالان فرهنگی استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: تأکید مقام معظم رهبری بر اهمیت و ارزش رأی مردم در انتخابات یک نکته بسیار کلیدی و اساسی است که نشأت‌گرفته از مردم‌سالاری دینی و قانون ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و برگرفته از روح بلند حضرت امام خمینی (ره) است.

وی افزود: مقام معظم رهبری برای حضور حداکثری مردم در امر انتخابات تأکید کردند که باید بستر مناسب فراهم شود تا مردم بتوانند مجدداً یک حماسه بزرگ خلق کنند و اکنون‌که ما در مراحل مختلف اجرایی انتخابات هستیم همین موضوع را نصب العین قرار داده‌ایم چراکه رأی مردم را حق‌الناس می‌دانیم.

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان با بیان اینکه در بحث انتخابات حق‌الناس فقط در برگه ثبت رأی نیست، گفت: برای صیانت از رأی مردم در تمام مراحل انتخابات باید به شکلی حرکت کرده تا از حق‌الناس دفاع کنیم.

وی با اشاره به اینکه نباید گرایش فردی، سلیقه‌ای و گروهی تعریفی در ذهن مجریان و ناظران انتخابات داشته باشد، گفت: اگر بنا باشد مشارکت حداکثری در انتخابات اتفاق بیفتد باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که مردم باسلیقه‌های مختلف و کاندیدای موردنظر خور رأی دهند.

شاهرخص تصریح کرد: حضور بی‌سابقه و ارزشمند نخبگان، فرهیختگان و کسانی که برای حضور در انتخابات حضور پیداکرده و در مراحل مختلف نام خود را به‌ عنوان کاندیدا ثبت‌نام می‌کنند یک فرصت طلایی است و این موضوع را به فال نیک می‌گیریم تا در هفتم اسفندماه امسال یک انتخابات رقابتی، پرشور و ارزشمند داشته باشیم.

وی اظهار داشت: خوشبختانه 95 درصد از داوطلبان (283 نفر) توانستند از طرف هیئت اجرایی که معتمدان مردم هستند احراز صلاحیت شوند که این را نوید بخش انتخابات حداکثری می‌دانیم.

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان افزود: در بحث بررسی صلاحیت‌ها هیئت نظارت کار خود را بر مبنای قانون دنبال می‌کند بنابر این افرادی که معترض به رد صلاحیت هستند از امروز تا چهار روز می‌توانند اعتراض خود را اعلام کنند که در نهایت هیئت نظارت ظرف هفت روز نتیجه نهایی را اعلام می‌کند.