جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

۹۷۱ موقوفه در شهرستان خرم‌آباد ثبت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۹۷۱ موقوفه در شهرستان خرم‌آباد ثبت شد

۹۷۱ موقوفه در شهرستان خرم‌آباد ثبت شد

رئیس اوقاف و امور خیریه خرم‌آباد گفت: ۹۷۱موقوفه در شهرستان خرم‌آباد و دوره چگنی سامانه ثبت شده است.

مسلم رضایی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، با اشاره به اینکه 971 موقوفه در شهرستان خرم‌آباد و دوره‌چگنی سامانه ثبت شده است، اظهار داشت: این موقوفه‌ها شامل مساجد، حسینیه‌ها، زینبیه، مهدیه و موقوفات خاص و عام هستند.

وی با بیان اینکه 136 موقوفه در شهرستان خرم‌آباد دارای درآمد است، افزود: علاوه بر موقوفات 741 رقبه در خرم‌آباد و دوره‌چگنی داریم.

رئیس اوقاف و امور خیریه خرم‌آباد در رابطه با تعریف رقبه عنوان کرد: گاهی یک موقوفه چند مغازه دارد که این مغازه‌ها رقبه موقوفه محسوب می‌شوند که گاهی این رقبه‌ها سودآور و درآمدزا هستند.

وی با اشاره به اینکه اوقاف و امور خیریه برنامه‌های مختلف فرهنگی در طول سال برگزار می‌کند، بیان کرد: فعالیت‌هایی مانند راه‌گشایی و برق‌رسانی نیز از فعالیت‌های عمرانی است که توسط این سازمان انجام می‌شود. در حوزه حقوقی نیز بیش از 20 سند مالکیت اخذ شده و امیدواریم بتوانیم اسناد مالکیت بیشتری را اخذ کنیم.

رضایی‌پور خاطرنشان کرد: در حوزه شهرستان خرم‌آباد و دوره‌چگنی ایجاد وقف منفعتی با نیت‌های موردنیاز شهرستان مانند سلامت دانشجویان و دانش‌آموزان و احیاء موقوفات از خواسته‌های ما است.