جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

۹۷ میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی به۵۳۶ روستاهای لرستان نیاز است - نمایش محتوای خبر

 

 

۹۷ میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی به۵۳۶ روستاهای لرستان نیاز است

۹۷ میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی به۵۳۶ روستاهای لرستان نیاز است

مدیرعامل شرکت آبفار لرستان گفت: آبرسانی۵۳۶ روستای استان در سالجاری از برنامه های این شرکت بوده که برای تحقق این امر ۹۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. 

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا کاکاوند ظهر پنجشنبه در جلسه ای که به منظور رفع بحران کمبود آب در سطح شهرستان خرم آباد در محل فرمانداری این شهر برگزار شد اظهار داشت: تعداد ۱۴ حلقه چاه و چشمه به علت خشکسالی در شهرستان خرم آباد از مدار خارج شده است.

وی به وجود مشکل آبرسانی به پنج روستای واقع در منطقه بیشه شهر سپیددشت اشاره کرد و بیان داشت: در این روستاها حدود ۷۰ خانوار زندگی می کنند که در جلسه ای که برای حل مشکل این روستاها برگزار شد بنا شد این روستاها تحت پوشش شرکت آبفار قرار گرفته و آب مورد نیاز آن ها از طریق خط انتقال آب شرکت راه آهن تامین شود.

مدیرعامل شرکت آبفار لرستان افزود: تا کنون شرکت راه آهن اجازه استفاده از خط لوله خود را نداده و از سوی دیگر مردم منطقه نیز برای پرداخت نکردن هزینه آب بها حاضر به کنتورگذاری نیستند.

کاکاوند عنوان کرد: اهالی این روستاها عادت کرده اند که از آب مجانی استفاده کنند و با توجه به مصرف دام ها از آب می توان گفت مصرف این خانوارها زیاد است.

وی از بخشدار سپیددشت خواست همکاری لازم با شرکت آبفار را برای تحت پوشش قرار گرفتن این روستاها انجام شود و افزود: نگرانی هایی بابت عدم کیفیت آب و آلودگی آن در این مناطق وجود دارد که بایستی برای رفع این مشکل اهالی چاره ای اندیشیده شود.

مدیرعامل شرکت آبفار لرستان با بیان اینکه حق انشعاب برای هر خانوار روستای تنها ۵۰ هزار تومان است، اضافه کرد: میانگین دوره فیش آب برای هر خانوار روستایی تقریبا هزار و ۹۰۰ تومان است که حتی حاضر به پرداخت این مبلغ ناچیز نیستند.

کاکاوند عملیات آبرسانی به ۵۳۶ روستای لرستان را از برنامه های سال جاری شرکت آبفار دانست و عنوان کرد: اعتبار مورد نیاز برای این منظور ۹۷ میلیارد تومان خواهد بود.

وی افزود: شرکت آبفار لرستان در نظر دارد طی سال ۹۴ حدود ۱۲۸ روستای شهرستان خرم آباد را آبرسانی کند.