رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

‌معمار کبیر انقلاب سیاست و حاکمیت را با عرفان دینی آمیخته کرد/شهید ‌کوپال جسورانه می‌جنگید - نمایش محتوای خبر

 

 

‌معمار کبیر انقلاب سیاست و حاکمیت را با عرفان دینی آمیخته کرد/شهید ‌کوپال جسورانه می‌جنگید

‌معمار کبیر انقلاب سیاست و حاکمیت را با عرفان دینی آمیخته کرد/شهید ‌کوپال جسورانه می‌جنگید

رئیس دفتر پژوهشهای نظری و مطالعات راهبردی نهاجا گفت: معمار کبیر انقلاب سیاست و حاکمیت را با عرفان دینی آمیخته کرد و روح معنویت را در آن دمید.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، امیر سرتیپ دوم خلبان دکتر نیکبخت حبیبی در آیین اولین یادواره سرلشکر شهید خلبان عبدالرضا کوپال، اظهار کرد: وجود علمای اعلام و آیات عظامی همچون آیت‌الله العظمی بروجردی (ره) موجب شده این شهرستان مظهر اقتدار جهان تشیع باشد.

وی در ادامه با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، رشادتهای شهید عبدالرضا کوپال تیزپرواز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را تحسین‌برانگیز و جسورانه برشمرد.

رئیس دفتر پژوهشهای نظری و مطالعات راهبردی نهاجا این شهید بزرگوار را مایه فخر و مباهات شهرستان بروجرد و بخش اشترینان دانست و ادامه داد: شهید عبدالرضا کوپال و هم‌رزمان وی بارها مواضع دشمن را مورد حمله قرار داده و بمباران کردند.

امیر ‌حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیروزی معجزه‌آسای انقلاب اسلامی ایران به رهبریهای داعیانه و پیامبرگونه امام راحل(ره)، تاکید کرد: دمیدن ارزشهای والا و مقدس الهی در کالبد انقلاب اسلامی ایران آن را متمایز کرد.

وی عنوان کرد: معمار کبیر انقلاب سیاست و حاکمیت را با عرفان دینی آمیخته کرد و روح معنویت را در آن دمید.

رئیس دفتر پژوهشهای نظری و مطالعات راهبردی نهاجا تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین عواملی که موجب پیروزی قاطع رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس علیه دشمن متجاوز و تا بن دندان مسلح شد، وجود معنویت در مجاهدتهای سربازان امام خمینی(ره) بود.

در ادامه این آیین چند تن از هم‌رزمان شهید کوپال به بیان خاطراتی از آن شهید بزرگوار پرداخته و در ادامه از خانواده آن شهید والامقام تجلیل شد.