سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

"برساق"، شیرینی سنتی لرستان - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

"برساق"، شیرینی سنتی لرستان

Loading the player...

شیرینی‌ها انواع و اقسام دارند؛ برخی از آن‌ها خشک هستند و برخی تر. معمولاً شیرینی‌هایی تر هستند که برای تزیینشان از خامه استفاده می‌شود اما شیرینی‌های خشک اغلب شبیه بیسکویت و ترد هستند. در میان شیرینی‌های خشک هم برخی از آن‌ها در فر پخته و برخی دیگر در روغن سرخ و به این ترتیب آماده خوردن می‌شوند. این شیرینی جزو شیرینی‌های خشک لکی است و به «برساق» شهرت دارد و در روغن سرخ می‌شود. دستور پخت این شیرینی را بخوانید.

طـرز تـهـیـه * ابتدا آرد، نمک، رازیانه و شکر را با هم مخلوط و بعد تخم‌مرغ، شیر و زعفران دم‌کرده را اضافه کنید و خمیر به دست آمده را خوب ورز دهید. آن قدر ورز دادن را ادامه دهید تا خمیر به دستتان نچسبد. * برای تهیه مواد داخل شیرینی، دارچین، هل پودر شده، گلاب، گردو و شکر را با هم مخلوط کنید و کنار بگذارید. * خمیر آماده شده را با وردنه به صورت ورقه‌ای نازک درآورید و با سر لیوان آن را دایره دایره برش دهید. * با قاشق از مواد داخل شیرینی وسط هر یک از دایره‌ها بگذارید و آن را ببندید. * روغن را داغ کنید و شیرینی‌ها را در آن سرخ و از روغن خارج کنید و روی حوله یک‌بار مصرف بگذارید تا روغن آن گرفته شود. به این ترتیب شیرینی شما آماده خوردن خواهد بود.

مواد لازم برای تهیه خمیر برای 4 نفر: آرد 500 گرم 560 کیلوکالری شکر 100 گرم 400 کیلوکالری شیر 1 لیوان 55 کیلوکالری تخم‌مرغ 1 عدد 100 کیلوکالری رازیانه 2/1 قاشق سوپ خوری 0 کیلوکالری روغن برای سرخ کردن به میزان لازم 450 کیلوکالری مواد لازم برای تهیه مواد داخل شیرینی برای 4 نفر: دارچین 2 قاشق سوپ خوری 0 کیلوکالری هل ساییده شده 1 قاشق مربا خوری 0 کیلوکالری گلاب 1 قاشق مربا خوری 0 کیلوکالری گردوی چرخ شده 2/1 لیوان 560 کیلوکالری شکر 1 لیوان 800 کیلوکالری

مونتور: لیلا محمدی