جهش تولید | پنج‌شنبه، ۳ مهر ۱۳۹۹

"طرح بعثت" پایانی بر سرقت کابل‌های برق در بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

"طرح بعثت" پایانی بر سرقت کابل‌های برق در بروجرد

"طرح بعثت" پایانی بر سرقت کابل‌های برق در بروجرد

مدیر امور برق بروجرد گفت: با اجرای طرح بعثت در چهار ماه گذشته هیچ‌گونه گزارشی از سرقت کابل برق در این شهرستان اعلام نشده است.

محمدعلی خسروی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در بروجرد اظهار کرد: تا پیش از اجرای این طرح روزانه به طور متوسط سرقت 60 کیلوگرم سیم در این شهرستان رخ میداد که هزینه‌‏های سنگینی را به شرکت توزیع برق تحمیل می‏‌کرد.

وی ادامه داد: این در حالی است که در حال حاضر سرقت سیم‌‏های مسی تقریبا به صفر رسیده است که یکی از مهمترین دلایل آن تبدیل سیم‏‌های مسی به کابل خودنگهدار است.

این مسئول اضافه کرد: در این کابل‏‌ها از سیمهای آلومینیومی استفاده شده است که ارزش ریالی بالایی ندارند، همچنین این امکان وجود دارد در صورت بریده شدن سیم اتصالی رخ داده و سارقین دچار برق گرفتگی شوند.

خسروی عنوان کرد: همکاری مجدانه نیروی انتظامی این شهرستان یکی دیگر از اهرم‌‏های تاثیرگذاری است که نقش قابل توجهی در کاهش چشمگیر سرقت کابل‏‌های برق داشته است.

وی راه‌اندازی پاسگاه انتظامی در شهرکهای اندیشه و جهان‌آباد را در کنترل بهتر پلیس در این مناطق موثر دانست و تاکید کرد: مجموع اقدامات صورت گرفته موجب شده، سرقت تجهیزات برقی تقریبا به عدد صفر نزدیک شود.

مدیر امور برق بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روند اجرای طرح جایگزینی سیمهای مسی با کابلهای خودنگهدار در قالب طرح عظیم بعثت خاطرنشان کرد: پیش‌بینی میشود، سال آینده 350 کیلومتر دیگر از شبکه برق‌رسانی این شهرستان به کابل خودنگهدار تبدیل شود.

خسروی تصریح کرد: شبکه انتقال برق همه 189 روستای حوزه شهرستان بروجرد به کابل خودنگهدار تجهیز شده است که این خود نقش موثری در جلوگیری از سرقت کابل برق از مناطق روستایی دارد، حال آن که در گذشته سرقت کابل از روستاها گسترده بود.

وی ادامه داد: همچنین به جرات میتوان گفت، افت ولتاژ به طور تقریبی در شهرستان بروجرد به طور کامل حذف شده است که این خود موجب جلوگیری از خاموشی‌‏ها در شبکه توزیع شده است.

مدیر امور برق بروجرد اظهار کرد: در صورتی که مشترکان بدهی خود به این شرکت توزیع را به موقع بپردازند، اقدامات گسترده‏‌تری در راستای بهینه‌سازی شبکه انجام میشود.