رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

"۹ دی" روز دفاع مردم از انقلاب و ولایت فقیه - نمایش محتوای خبر

 

 

"۹ دی" روز دفاع مردم از انقلاب و ولایت فقیه

"۹ دی" روز دفاع مردم از انقلاب و ولایت فقیه

حماسه ۹ دی ۸۸ رفراندوم ملی در دفاع از انقلاب اسلامی و رهبری بوده و مردم ایران بار دیگر با ولایت فقیه تجدید بیعت کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، روز نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی به عنوان روز «بصیرت» نام‌گذاری و در تاریخ ایران اسلامی ماندگار شد؛ نهم دی روزی است که مردم ولایت‌مدار ایران اسلامی به 8 ماه فتنه‌گری و اغتشاش فتنه‌گران پایان داده و مشتی محکم بر دهان استکبار جهانی زدند.

در روز نهم دی ماه 88 مشروعیت سیاسی نظام اسلامی ایران بار دیگر با حضور خودجوش ده‌ها میلیونی مردم در سراسر کشور به جهانیان اعلام شد و مردم ولایتمدار ایران اسلامی باردیگر با ولی‌فقیه خود تجدید بیعت کردند.

فتنه‌گران صلاحیت ورود به مجلس خبرگان و مجلس دهم را ندارند

حجت‌الاسلام و‌المسلمین حسن ترابی امام جمعه بروجرد ظهر امروز در اجتماع پرشکوه مردم بروجرد که به مناسبت سالروز حماسه 9 دی در مسجد امام خمینی(ره) این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: علت نام‌گذاری امسال به عنوان سال همدلی و همزبانی و نیز سال‌های گذشته به عنوان اتحاد ملی و انسجام اسلامی این است که رهبر حکیم طراحی پیچیده و خطرناک دشمن برای فتنه انگیزی در جهان اسلام و ایجاد تفرقه و نفاق در میان امت اسلامی را به خوبی می‌داند.

وی با اشاره به تلاش دشمنان جبهه حق و حقیقت برای تضعیف نظام، افزود: دشمنان همواره برای درهم شکستن وحدت و ایجاد تفرقه در میان صفوف اهل حق تلاش بسیاری کرده‌اند که متاسفانه در این بخش موفقیت‌هایی هم داشته‌اند و امروز حربه دشمن برای ایجاد اختلاف و تفرقه و دامن زدن به اختلافات در میان فرق و گروه‌های اسلامی به راه‌انداختن جنگ مذهبی میان شیعه و سنی است.

امام جمعه بروجرد به نقش بیداری و هوشیاری امت اسلامی در خنثی کردن توطئه‌های دشمنان اشاره و عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین عوامل پیروزی ملت ایران بر رژیم تا بُن دندان مسلح طاغوت که مورد حمایت همه قدرت‌های زورگو و مستکبر جهانی بود، وحدت و اتحاد و پیروی از رهبری دینی بوده است.

وی بیان کرد: آنچه در طول 36 سال گذشته ملت ایران را یاری کرده تا این ملت بتواند گردنه‌های سخت را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشته و به اهداف خود نزدیک کند و دشمن را در عرصه‌ها و صحنه‌های مختلف شکست دهد همین وحدت حول محور ولایت فقیه بوده است.

ترابی با بیان اینکه فتنه 88 با هدف شکستن اتحاد مردم و ضربه زدن به ولایت فقیه شکل گرفت، تصریح کرد: به برکت همین اتحاد و انسجام ملت حول محور ولایت فقیه چشم فتنه کور شد و دشمنان خارجی و مزدوران داخلی از سرنگونی این نظام خونبار مأیوس شدند.

«9 دی» روز دفاع مردم از انقلاب و ولایت فقیه

وی با بیان اینکه ملت ایران در حماسه نهم دی ماه سال 88 بساط یکی از پیچیده‌ترین فتنه‌های سیاسی را در هم پیچیدند، خاطرنشان کرد: تلاش و برنامه‌ریزی 10 ساله دشمن در طراحی این توطئه که ضعیف‌تر از آن می‌تواند ثبات بسیاری از نظام‌های سیاسی شناخته شده دنیا را به خطر بیندازد، در ابتدا به بهانه تقلب در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری شروع شده و هشت ماه کشور را دستخوش التهاباتی کرد.

امام جمعه بروجرد گفت: این توطئه با هدایت مستقیم سرویس‌های جاسوسی CIA آمریکا، موساد اسرائیل، انگلیس، منافقین فرصت طلب، بهائیان، سلطت طلبان و سران فتنه صورت گرفت که با سد محکم بصیرت ملت بصیر و آگاه ایران اسلامی مواجه شد.

وی با بیان اینکه حماسه 9 دی برخاسته از بصیرت، فرصت‌شناسی و پیروی از فرامین رهبری شکل گرفت، اظهار داشت: این روز تاریخ‌ساز به عنوان نقطه عطفی در معادلات انقلاب اسلامی ملت ایران ثبت شد و دلیل خروش عاشورایی ملت ایران در 9 دی حرمت‌شکنی فتنه‌گران در عاشورای 88 و گستاخی هدفمند عده‌ای در اهانت و جسارت به ساحت مقدس قرآن کریم، مساجد، تکایا و حسینیه‌ها در مراسم عزاداری عاشورای حسینی و تخریب اموال عمومی و به بازی گرفتن مقدسات و شعار علیه اصل ولایت فقیه بود.

ترابی یکی از ویژگی‌های حماسه 9 دی را فراگیر بودن آن ذکر کرد و اظهار داشت: دشمن تلاش می‌کرد این گونه وانمود کند که نظام مقدس جمهوری اسلامی حامیان خود را از دست داده و تلاش می‌کرد در اذهان عمومی این چنین القاء کند که مردم رو در روی نظام و رهبری ایستاده‌اند اما حضور ده‌ها میلیونی مردم در حمایت از نظام و رهبری ابطال تحلیل نادرست آنها را به اثبات رساند.

وی با یادآوری شعار « لبیک یا حسین(ع)» مردم در 9 دی سال 88 افزود: ملت حسینی و عاشورایی ایران اسلامی با این شعار در دفاع از ولایت فقیه و نظام اسلامی به میدان آمده و پیام خود که پیروی از ولایت فقیه و پشتیبانی از نظام بود را به جهانیان مخابره کردند.

بازخوانی فتنه 88 امری ضروری است

امام جمعه بروجرد با بیان اینکه عده‌ای تلاش می‌کنند حماسه ملت در 9 دی را به فراموشی بسپارند، عنوان کرد: برخی تلاش می‌کنند تا صورت مسئله فتنه را پاک کنند در حالی که این امر خیانت است، این افراد تلاش می‌کنند بگویند در سال 88 توطئه‌ای علیه نظام شکل نگرفته است.

وی با بیان اینکه هر فتنه‌ای نیاز به زمینه دارد و عرصه انتخابات فرصتی برای جولان فتنه‌گران است، بیان کرد: برای زنده نگه داشتن حماسه 9 دی باید مراقب فتنه‌های احتمالی جدید بوده و در برابر آنها بیدار و هوشیار باشیم چراکه بازخوانی فتنه 88 در سالروز حماسه 9 دی آن هم در شرایطی که نظام در آستانه دو انتخابات مهم و سرنوشت ساز قرار گرفته بسیار ضروری است.

ترابی با اشاره به اینکه عده ای در آستانه انتخابات مجلس خبرگان تلاش می کنند جامعه را به سوی دوقطبی شدن کشانده و چنین وانمود کنند که رقابت بر سر تصدی رهبری است، تصریح کرد: امروز دشمن سنگر ولایت فقیه را نشانه گرفته، سران فتنه‌گران چه آنها که در حصر هستند و چه آنها که فعالیت سیاسی می‌کنند به فکر توطئه‌ای جدید هستند و برخی افراد و خواص که در چرب و شیرین قدرت دنیایی گرفتار شده و کبر و حسد آنها را به جایی رسانده که با آمریکا و اسرائیل هم صدا شده‌اند، در انتخابات حساس امسال حضور یافته اند.

امام جمعه بروجرد با تأکید بر اینکه شورای نگهبان باید در تائید صلاحیت کاندیداها به دقت عمل کرده و مصلحت نظام را بالاتر از هر مصلحت دیگری بداند، گفت: فتنه‌گران صلاحیت ورود به مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی را ندارند چرا که کسی که به دنبال توطئه و تضعیف نظام است شعار شورای رهبری برای تضعیف و انتقام گرفتن از نظام را سر می‌دهد.

9 دی روز خروش غیرت دینی

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد سوری، امام جمعه پلدختر نیز امروز در مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی در مسجد جامع شهر پلدختر اظهار داشت: 9 دی روز خروش غیرت دینی و روز شناخت حق از باطل است که در این روز بصیرت مردم متجلی و حماسه‌ای بی‌نظیر خلق شد که نظیر آن در هیچ جای جهان نیست.

وی با بیان اینکه 9 دی درس بزرگی برای یاوه‌گویان و دشمنان نظام بود افزود: حرکت مردم در این روز ثابت کرد که امت اسلامی در هر برهه‌ای آماده دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و اصل مترقی ولایت فقیه است.

امام جمعه پلدختر برلزوم زنده نگه‌داشتن حماسه 9 دی در کشور تاکید و بیان کرد: 9 دی سال 88 زنده نگه داشتن 22 بهمن 57 بود که این حماسه نقشه‌های شوم دشمنان را نقش برآب کرد وخط بطلانی بر جریان ریشه‌دار فتنه بود.

سوری با بیان اینکه مردم با بصیرت و آگاهی در حماسه 9 دی حاضر شدند گفت: یوم‌الله 9 دی نشان داد که ملت ایران نفوذ ناپذیر است و این حرکت عظیم و حضور گسترده ملت ایران پای ضد انقلاب‌ها ‌را کوتاه کرد.

وحدت و پشتیبانی از ولایت فقیه، تنها راه حفظ انقلاب اسلامی

وی با بیان اینکه حضور حماسی با محوریت رهبری دشمنان را مأیوس می‌کند، عنوان کرد: ملت ایران با شناخت دشمن و استراتژی آنها حماسه 9 دی را خلق کردند و راهپیمایی 9 دی سال 88 برای همیشه تاریخ، خود را به عنوان حماسه‌ای ماندگار در تاریخ کشورمان به ثبت رساند.

امام جمعه پلدختر با بیان اینکه 9 دی روز غلبه جنود الهی بر جنود شیطان است، تصریح کرد: راهپیمایی 9 دی ماه 88 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زرین دیگری بر افتخارات مرد و زن ایران اسلامی است.

وی با تأکید بر اینکه حماسه 9 دی سال 88 مانور رویش‌ها بوده است، خاطرنشان کرد: حماسه 9 دی رفراندوم ملی در دفاع از انقلاب و رهبری بود.

سوری با بیان اینکه مردم با حضور در صحنه دست رد به سینه دشمن زدند، اظهار داشت: ملت ایران اسلامی باید بدانند که تنها راه حفظ انقلاب اسلامی وحدت و پشتیبانی از ولایت فقیه است، بنابر این آحاد جامعه باید دست در دست یکدیگر داده و با توکل بر خدا و الگوگیری از سیره اهل بیت (ع) در راستای آبادانی کشور بیش از پیش تلاش کنند.