رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

1۸ پایگاه برای اوقات فراغت دانش‌آموزان بروجردی آغاز به‌کار کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

1۸ پایگاه برای اوقات فراغت دانش‌آموزان بروجردی آغاز به‌کار کرد

1۸ پایگاه برای اوقات فراغت دانش‌آموزان بروجردی آغاز به‌کار کرد

مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: به منظور غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان ۱۸ پایگاه تابستانه برای دانش‌آموزان بروجردی در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، جمشید ابوالفتحی در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود بیش از هشت هزار دانش‌آموز شهری و روستایی در طرح اوقات فراغت اداره آموزش و پرورش بروجرد شرکت کنند.

وی از تبدیل وضعیت برخی مدارس عادی به مدارس هیئت امنایی در این شهرستان خبر داد و افزود: با توجه به این‌که تعداد این‌گونه مدارس از میانگین در نظر گرفته شده برای شهرستان‌ها بیشتر است، ضرورت دارد براساس عملکرد مدارس و نیاز مناطق نسبت به این مهم اقدام شود.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد از اختصاص بیش از چهار میلیارد ریال اعتبار به منظوراحداث استخر دانش‌آموزی در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: این استخر که تاکنون نیمه کاره رها شده بود با دریافت اعتبارات لازم عملیات عمرانی آن از سر گرفته شده و در آینده‌ای نزدیک شاهد بهره‌برداری از آن هستیم.

وی به پروژه‌های نمیه تمام آموزش و پرورش این شهرستان اشاره و عنوان کرد: متأسفانه کمبود اعتبارات عمرانی در این زمینه روند اتمام این پروژه‌ها را با مشکل مواجه کرده به‌گونه‌ای که هم اینک روند اجرایی چند پروژه نیمه کاره آموزش و پرورش این شهرستان به دلیل نبود اعتبارات کافی تعطیل شده است.

ابوالفتحی پیگیری مصوبات جلسات گذشته این شورا را خواستار شد و خاطرنشان کرد: بازسازی و بهسازی چندین مدرسه در نقاط مختلف و به‌ویژه روستاهای این شهرستان، پیگیری خرید آمبولانس برای درمانگاه فرهنگیان، احداث مدرسه 18 کلاسه مسکن مهر، هنرستان فنی‌و‌حرفه‌ای و استخر دانش‌آموزی بخش اشترینان و تکمیل دو باب سالن ورزشی بخشی از مصوبات جلسات گذشته بوده که در دست پیگیری توسط بخش‌های مختلف است.

وی تصریح کرد: مبلغ دریافتی از زمین‌های مازاد آموزش و پرورش که در سال 92 با قیمت بیش از 900 میلیون ریال به فروش رسیده است تا کنون به مجموعه آموزش و پرورش بروجرد بازنگشته و به حساب خزانه دولت واریز شده است بنابراین پیگیری‌ها به منظور بازگشت این مبلغ به آموزش و پرورش بروجرد در دست انجام است.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد دارا بودن امکانات لازم آموزشی در مدارس را یکی از ملاک‌های مهم تبدیل مدارس عادی به هیئت امنایی دانست و افزود: دارا بودن تجهیزات آزمایشگاهی مناسب و نیز کلاس‌های هوشمند از جمله ملاک‌های تبدیل وضعیت مدارس عادی به هیئت امنایی است که پس از احراز این موارد توسط کارشناسان امر این مهم تحقق می‌یابد.

وی از برنامه‌ریزی‌های انجام شده به منظور غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان در حوزه معاونت پرورشی این اداره خبر داد و گفت: به این منظور 18 پایگاه برای ثبت نام بیش از 13 هزار دانش‌آموز شهری و روستایی این شهرستان در نظر گرفته شده است.