سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

130 هزار مسافر از نمایشگاه صنایع دستی بروجرد بازدید کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

130 هزار مسافر از نمایشگاه صنایع دستی بروجرد بازدید کردند

130 هزار مسافر از نمایشگاه صنایع دستی بروجرد بازدید کردند

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: برگزاری نمایشگاه صنایع دستی با ارئه اقلام فرهنگی و صنایع دستی هنرمندان خوش ذوق این شهرستان با استقبال کم‌نظیر ۱۳۰ هزار نفری مسافران نوروزی مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حجت‌اله یارمحمدی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فعالیت ستاد خدمات سفر از بهمن 93 با برگزاری جلسات مستمر با محوریت فرمانداری این شهرستان آغاز شد.

وی با اشاره به مصوبات اخیر این ستاد در موضوعات مختلف، افزود: در این جلسات مصوباتی در زمینه موضوعات امنیتی، نظافت شهر، تجهیز سرویس‌های بهداشتی عمومی و پارک‌ها، آماده‌سازی مناطق تاریخی و تفریحی و ایجاد اماکن راهنمایی مسافران نوروزی به تصویب رسید.

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بروجرد بیان کرد: فعالیت ستاد خدمات سفر نوروزی از 28 اسفند آغاز شده و تا پایان روز 14 فروردین ماه استمرار داشته است.

وی با اشاره به مهم‌ترین فعالیت‌های انجام شده در این ایام توسط این اداره، عنوان کرد: بازدید از آثار و ابنیه تاریخی، جاذبه‌های گردشگری، راهنمایی مسافران نوروزی و اسکان آن‌ها از جمله فعالیت‌های انجام گرفته در ایام تعطیلات نوروز توسط اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بروجرد است.

یارمحمدی از آمادگی شهرستان بروجرد در تمامی موضوعات امنیتی و مراکز خدماتی مانند هتل‌ها و رستوران‌ها خبر داد و خاطر‌نشان کرد: راهنمایی مسافران نوروزی در مبادی ورودی شهر از جمله موضوعات مهمی است که توسط جوانان جمعیت هلال احمر و سازمان میراث فرهنگی این شهرستان با توزیع اقلام فرهنگی میان مسافران نوروزی انجام گرفت.

وی تصریح کرد: در این ایام شهرستان بروجرد میزبان نمایشگاهی از صنایع دستی این شهرستان با همکاری اداره آموزش‌و‌پرورش و سایر دستگاه های مربوطه و با محوریت هنرمندان بوده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: این نمایشگاه با 24 غرفه در ایام نوروز پذیرای علاقه‌مندان صنایع دستی این شهرستان از اقصی نقاط کشور بود که از این پس این نمایشگاه به صورت دائمی و پس از اتمام تعطیلات نیز دایر است.

وی اظهار داشت: در این نمایشگاه دست‌سازها و تولیداتی از هنرمندان عرصه صنایع دستی بروجرد در معرض دید و فروش علاقه‌مندان و مسافران نوروزی قرار گرفته است.

یارمحمدی بیان کرد: با وجود وسعت کم این نمایشگاه در مکان برگزاری آن، بازدید مسافران و گردشگران از این نمایشگاه بسیار چشمگیر بوده است.

وی برپایی ایستگاه‌های راهنمای مسافر در مبادی ورودی این شهرستان را از دیگر اقدامات ستاد خدمات سفر برشمرد و عنوان کرد: در مبادی ورودی این شهرستان از سمت استان مرکزی و استان همدان ایستگاه‌هایی به منظور راهنمای مسافران نوروزی توسط جمعیت هلال‌احمر برپا شد که در آن‌ها اقلام فرهنگی مرتبط با شهرستان و استان که عمدتا توسط سازمان میراث فرهنگی تهیه شده بود، میان مسافران توزیع شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد خاطرنشان کرد: علاوه بر توزیع 60 هزار نسخه از این اقلام فرهنگی که معرف آثار تاریخی و گردشگری استان و شهرستان بروجرد است، این ایستگاه‌ها کار راهنمایی گردشگران و مسافران نوروزی را به اماکن اسکان موقت، هتل‌ها و رستوران‌ها برعهده داشته است.