جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

14 مدرسه در مناطق محروم استان لرستان به بهره‌برداری می‌رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

14 مدرسه در مناطق محروم استان لرستان به بهره‌برداری می‌رسد

14 مدرسه در مناطق محروم استان لرستان به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرکل نوسازی مداری استان لرستان گفت: 14 مدرسه در مناطق محروم استان لرستان دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، به نقل از روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان لرستان، محمد چگنی، مدیرکل نوسازی مدارس استان لرستان اظهار داشت: امسال با موافقت بنیاد برکت، ساخت سه پروژه‌ مدرسه‌سازی با 15 کلاس درس در زیربنایی معادل دو هزار و478 مترمربع در مناطق محروم استان، در دستور کار قرارگرفته است.

وی افزود: ساخت دو مسجد نیز با اعتبارات بنیاد برکت در مساحتی بالغ‌بر 200 مترمربع، امسال عملیاتی می‌شود.

مدیرکل نوسازی مداری استان لرستان عنوان کرد: موافقت‌ها برای ساخت مدارس جدید و مسجد انجام‌شده که در صورت تأمین اعتبار، تا پایان امسال عملیات ساخت آن‌ها به پایان می‌رسد.

وی بیان کرد: تاکنون به همت بنیاد برکت بالغ‌بر هشت پروژه در این استان عملیاتی شده است که با اجرای این پروژه‌ها، 42 کلاس درس در مساحتی معادل پنج هزار و 216 مترمربع، در اختیار دانش‌آموزان قرارگرفته است.

چگنی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود در بهمن‌ماه امسال هم‌زمان با ایام دهه‌ی فجر، بالغ‌بر 14 پروژه‌ی مدرسه‌سازی در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ی استان از سوی بنیاد برکت، آماده‌ی بهره‌برداری شود.

وی با بیان اینکه این تعداد مدرسه با 45 کلاس درس در زیربنایی بالغ‌بر چهار هزار و  793مترمربع، دانش‌آموزان را تحت پوشش قرار می‌دهد، خاطرنشان کرد: علاوه بر مدارس موجود، در شهریورماه امسال نیز هم‌زمان با هفته‌ی دولت، بالغ‌بر هفت پروژه‌ی مدرسه‌سازی با 33 کلاس درس به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل نوسازی مداری استان لرستان گفت: از این تعداد پروژه، سه مدرسه‌ی سه کلاسه در مهرماه به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید افتتاح و در مساحتی معادل 353 مترمربع در اختیار دانش‌آموزان استان قرار گرفت.

وی اظهار داشت: در بهمن‌ماه امسال، از تعداد 14 پروژه‌ی مذکور، چهار پروژه با 9 کلاس در مساحتی معادل 659 مترمربع، آماده‌ی واگذاری می‌شود.