رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

14 هزار و 583 مورد انشعاب غیرمجاز در استان شناسایی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

14 هزار و 583 مورد انشعاب غیرمجاز در استان شناسایی شد

14 هزار و 583 مورد انشعاب غیرمجاز در استان شناسایی شد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت: سالگذشته و چهارماهه امسال ۱۴ هزار و ۵۸۳ مورد انشعاب غیرمجاز در استان شناسایی شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، مهندس علیرضا کاکاوند در جمع خبرنگاران، افزود: هفت هزار و ۳۷۸ مورد از این انشعابات غیرمجاز با سازش و گفتوگو حل شده و دو هزار و ۹۸۹ مورد نیز به دادگاه معرفی شده است.

وی انشعاب غیرمجاز را به منزله سرقت آب و استفاده غیرقانونی از آب دانست و اظهار کرد: در حال حاضر ۹۱۷ فقره پرونده منجر به صدور رای علیه متخلفان شده و دو هزار و ۷۲ پرونده دیگر در حال رسیدگی است.

این مقام مسئول با تاکید بر پیگیری چهار هزار و ۲۱۶ پرونده تخلفاتی سرقت آب، تصریح کرد: برای هر انشعاب غیرمجاز ماهانه دست کم حدود ۳۰ متر مکعب آب مصرف میشود که میتوان گفت در این خصوص ماهانه ۴۳ هزار و ۷۴۹ متر مکعب آب سرقت خواهد شد.

کاکاوند هزینه تولید هر مترمکعب آب روستایی را هشت هزار ریال عنوان و اضافه کرد: در مجموع در ماه ۳۴۹ میلیارد و ۹۹۲ میلیون ریال هزینه تولید آب توسط ۱۴ هزار و ۵۸۳ انشعاب غیرمجاز هدر میرفت.

وی با بیان اینکه معضل انشعاب غیرمجاز و سرقت آب در تمام روستاهای لرستان است، بیان کرد: شهرستان ازنا کمترین و خرمآباد بیشترین تعداد انشعابات غیرمجاز را دارند.

وی گفت: در راستای برخورد با انشعابت غیرمجاز، ابتدا به روستاییان در این خصوص اخطار داده میشود و درصورت بیتوجهی آنها، ماموران و بازرسان آبفار در قالب اکیپ به روستاها مراجعه کرده و در صورت مشاهده این نوع تخلفات، تخلفات آبی آنها را از طریق مراجع قضایی پیگیری میکنند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان افزود: در حال حاضر از مجموع دو هزار و ۸۵۳ روستا با جمعیت ۶۷۱ هزار و ۸۲۸ نفر یکهزار و ۵۵۴ روستا بالای ۲۰ خانوار بوده که یکهزار و ۴۳۴ روستا از این تعداد آبرسانی شده است.