جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

15 هزار مسکن برای نیازمندان کشور ساخته می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

15 هزار مسکن برای نیازمندان کشور ساخته می‌شود

15 هزار مسکن برای نیازمندان کشور ساخته می‌شود

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز کشور گفت: ساخت 15 هزار واحد مسکن برای نیاز‌مندان در دست اقدام است و تاکنون حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، کیومرث سلکی ظهر امروز در جلسه مشترک هیئت‌امنای حساب 100 حضرت امام خمینی (ره) و هیئت‌مدیره انجمن خیرین مسکن‌ساز که در سالن اجتماعات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: در 31 مرکز استان و 150 شهرستان کشور انجمن خیرین مسکن‌ساز فعالیت دارند که در این زمینه هزار و 500 نفر عضو هیئت‌امنا و هیئت‌مدیره انجمن خیرین مسکن‌ساز هستند.

وی افزود: تاکنون با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و به‌ویژه راه و شهرسازی و بنیاد مسکن کار ساخت 15 هزار واحد به اتمام رسیده و ساخت 15 هزار واحد دیگر نیز در دست اقدام است که حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز عنوان کرد: در هر استان با مشارکت خیرین مسکن‌ساز ساخت 950 تا هزار  واحد در دست اقدام است ولی متأسفانه استان لرستان در این زمینه شاخص پایین‌تری دارد.

وی با اشاره به اقدامات ارزشمند بنیاد مستضعفان در این زمینه ساخت مسکن محرومان، بیان کرد: در مرحله نخست این بنیاد برای هر واحد مسکن شهری 15 میلیون تومان و برای هر واحد روستایی 10 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت کرد که با احتساب سهم مابقی، درمجموع هشت هزار و 700 واحد به 11 هزار و   500  واحد تبدیل شد.

سلکی تصریح کرد: به مسئولان لرستان پیشنهاد می‌شود که کمک به بازسازی، جابه‌جایی یا توانمندسازی مسکن خانوارهای بسیار نیازمند در مناطق حاشیه‌ای را مدنظر قرار دهند که البته این پیشنهاد تاکنون به هیچ‌ یک از استان‌های کشور داده نشده و این کار با مشارکت خیرین در حساب 100 می‌تواند سنگ بنایی برای کشور باشد بنابراین اگر در استان زمینه  این کار فراهم شود ما نیز در مرکز برای عملیاتی کردن آن اعلام آمادگی می‌کنیم.