رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

150 مدرسه در بروجرد بازسازی و تجهیز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

150 مدرسه در بروجرد بازسازی و تجهیز شد

150 مدرسه در بروجرد بازسازی و تجهیز شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، جمشید ابوالفتحی عصر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان، اظهار داشت: آموزش‌ و پرورش بروجرد با کمبود نیرو در بخش‌های مختلف مواجه است که در صورت اخذ مجوز از وزارتخانه استخدام نیرو در بخش‌های موردنیاز در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی افزود: متولی تعمیر، تجهیز و ساخت مدارس اداره نوسازی و تجهیز مدارس است که مدیرکل این اداره هم از آموزش‌ و پرورش جدا است بنابر این اداره آموزش‌ و پرورش به عنوان دستگاه بهره‌بردار پیگیر بازسازی مدارس است.

مدیر آموزش‌ و پرورش بروجرد، با بیان اینکه بسیاری از مدارس بروجرد فرسوده و قدیمی هستند، عنوان کرد: بسیاری از مدارس بروجرد با چندین سال قدمت فرسودگی‌هایی دارند که با اعتبارات محدود دولتی توانستیم در بیش از 150 مدرسه تعمیرات اصولی در ساختار آن‌ها انجام دهیم.

وی با اشاره به محدودیت اعتبارات استانی در رابطه با تجهیز مدارس، بیان کرد: با کمک خیرین مدرسه‌ساز و معاونت پشتیبانی و خدمات اقدامات عمرانی در مدارس این شهرستان  است.

ابوالفتحی با اشاره به گستردگی مدارس این شهرستان، تصریح کرد: بروجرد 330 واحد مدرسه و آموزشگاه دارد که تاکنون با توجه به امکانات موجود 150 مدرسه یعنی نیمی از مدارس شهری و روستایی که مشکلاتی در حوزه بهداشتی داشتند بازسازی و تجهیز شدند.

وی با تأکید بر لزوم مشارکت اولیای دانش آموزان برای بازسازی و تجهیز مدارس، خاطرنشان کرد: انقلاب سوم مدیریت را انقلاب مشارکتی می‌گویند مشارکت اولیای دانش آموزان و همکاری آن‌ها با آموزش‌ و پرورش تأثیر مطلوبی در ارائه خدمات به دانش آموزان دارد.

مدیر آموزش‌ و پرورش بروجرد با اشاره به لزوم رعایت اصول و موازین بهداشتی در مدارس این شهرستان، گفت: مسائل بهداشتی مدارس، بوفه‌های مدارس و مسائل بهداشتی و نظافتی مدارس در قالب جلساتی با حضور مسئولان شبکه بهداشت این شهرستان بررسی و مقرر شد حضور مربی بهداشت در مدارسی که جمعیت دانش آموزان آن زیاد است، الزامی‌شود.

وی با اشاره به ممنوعیت عرضه برخی مواد خوراکی در مدارس، اظهار داشت: این مهم در قالب بخشنامه‌ای با نظارت کارشناسان شبکه بهداشت و درمان بروجرد به مدارس ابلاغ‌شده که در صورت مشاهده موارد تخلف با متخلفان برخورد جدی می‌شود.