رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

1500طرح اقتصاد مقاومتی در لرستان اجرا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

1500طرح اقتصاد مقاومتی در لرستان اجرا می‌شود

1500طرح اقتصاد مقاومتی در لرستان اجرا می‌شود

مسئول سازمان بسیج سازندگی لرستان گفت: ۱۵۰۰ طرح اقتصاد مقاومتی امسال در استان لرستان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی بیرانوند در جلسه ستاد نهضت سوادآموزی که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: در بخش بازماندگان از تحصیل جهاد سازندگی فعالیت می‌کند و در این راستا نیز بیشترین همکاری را با آموزش‌وپرورش دارد و برای سال 94، چهار هزار و 500 نفر شناسایی و جذب می‌شود.

وی با اشاره به شعار سال به نام «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» تصریح کرد: برنامه‌های سال 94 در راستای شعار سال در بحث سوادآموزی، اشتغال، مهاجرت معکوس، اشتغال برای حاشیه‌نشینان و طرح‌های اقتصاد مقاومتی که سقف آن را به هزار و 500 برنامه افزایش دادیم، است.

ولی‌الله منتظری مدیرکل کمیته امداد اما خمینی (ره) لرستان نیز در این جلسه عنوان کرد: ممکن است بسیاری از افراد به این فکر بیفتند که تعداد زیای از بی‌سوادهای استان به کمیته امداد تعلق دارد ولی این‌گونه نیست.

وی افزود: در سال 93 برابر سرشماری انجام‌شده دو هزار و 47 نفر بی‌سواد شناسایی و به نهضت سوادآموزی معرفی کردیم که هزار و 800 نفر زن و 247 نفر مرد بودند و برابر راستی آزمایی 573 نفر بی‌سواد مطلق در رده سنی 10 تا 49 سال شناسایی شد که در امر سوادآموزی شرکت کنند.

مدیرکل کمیته امداد اما خمینی (ره) لرستان بیان کرد: در سال 92 از 180 نفر شرکت‌کننده، 154 نفر موفق به گرفتن مدرک شدند و در سال 93 نیز 67 نفر از فرزندان مددجویان دارای تحصیلات نیز به‌عنوان آموزش یار با استفاده از امکانات نهضت فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) برنامه‌های تشویقی نیز برای امر سوادآموزی دارد عنوان کرد: انعقاد تفاهم‌نامه با آموزش‌وپرورش سبب شده که از ورود افراد بی‌سواد به کمیته جلوگیری شود و به نهضت سوادآموزی معرفی شوند و طی این تفاهم‌نامه شناسایی و جذب 300 نفر سوادآموز است.