سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

20 درصد جمعیت شهرستان بروجرد در بخش کارگری فعالیت می‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

20 درصد جمعیت شهرستان بروجرد در بخش کارگری فعالیت می‌کنند

20 درصد جمعیت شهرستان بروجرد در بخش کارگری فعالیت می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، کامران فرشید در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: 50 درصد حوادث ناشی از کار در شهرستان بروجرد مربوط به کارگاه‌های ساختمانی است.

وی با اشاره به ضرورت توجه کارفرمایان نسبت به رعایت اصول و موارد ایمنی کارگران در حین کار بیان کرد: اهتمام و توجه مهندسین نظام مهندسی و شهرداران مناطق این شهرستان در کاهش این‌گونه حوادث نقش بسزایی داشته و می‌تواند آمار حوادث را کاهش دهد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد با اشاره به اینکه حوادث ناشی از کار از ابتدای سال جاری تاکنون 30 مورد گزارش شده است، افزود: حوادث کار در سال گذشته منجر به فوت 31 نفر در سال گذشته شده است.

فرشید از یک هزار و 180 مورد بازرسی از واحدهای تولیدی و صنعتی این شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: این واحدهای مشمول قانون کار به صورت مدون و دوره‌ای با برنامه و زمان‌بندی قبلی مورد بازرسی قرار گرفتند.

وی از ثبت و فعالیت رسمی چهار اتحادیه در شهرستان بروجرد خبر داد و عنوان کرد: این اتحادیه‌ها شامل اتحادیه مسکن مهر آیت‌الله بروجردی، تعاونی مسکن مدارس غیرانتفاعی، اتحادیه تعاونی صنایعدستی و تعاونی فرش دستباف است که با تعامل و همکاری با ادارات مختلف توانسته‌اند نقشی هدفمند در شهرستان بروجرد ایفا کنند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد از واگذاری بیش از 4 هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان بروجردی خبر داد و خاطرنشان کرد: تا پایان شهریور ماه سال جاری یک‌هزار و 199 واحد به بهره‌برداری می‌رسد.

فرشید با اشاره به فعالیت سه بنگاه کاریابی در شهرستان بروجرد اضافه کرد: این سه بنگاه در زمینه ثبت‌نام کارجویان و همچنین معرفی کارجویان برای فرصت‌های شغلی و نیز قراردادهای بین کارگر و کارفرما فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری سال گذشته شهرستان بروجرد 17.2 درصد بوده است، افزود: این آمار از سوی سازمان‌های مرتبط به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد اعلام شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد پدیده بیکاری را از معضلات مهم اجتماعی و اقتصادی دانست و اظهار داشت: این پدیده موجب بروز ناهنجاری‌های فراوان در زمینه‌های گوناگون می‌شود و جامعه امروز ما با مسئله مهم افزایش آمار بیکاران مواجه است که اگر با این پدیده به صورت ریشه‌ای برخورد نشود، بحران‌های جدی و جبران‌ناپذیری را به دنبال دارد.

فرشید از اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در شهرستان بروجرد خبر داد و عنوان کرد: این طرح در تعداد اندکی از کارخانجات این شهرستان همچون سامان کاشی، داملران، اکسیر، زاگرس خودرو و شهرداری بروجرد اجرا شده است که می‌توان با همکاری و تعامل سایر دستگاه‌ها، این طرح را در همه آنها اجرا کرد.