رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

22 سازمان در امر پیشگیری از وقوع جرم در جامعه فعالیت می‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

22 سازمان در امر پیشگیری از وقوع جرم در جامعه فعالیت می‌کنند

22 سازمان در امر پیشگیری از وقوع جرم در جامعه فعالیت می‌کنند

معاون دادگستری استان لرستان گفت: 22 سازمان در امر پیشگیری از وقوع جرم و آسیب در جامعه مرتبط و متصدی هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمدتقی شاکرمی در همایش پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی، فضای مجازی را یک تهدید و فرصت دانست و اظهار داشت: بحث جرم‌شناسی و پیشگیری از جرم 250 سال پیش وارد ادبیات کیفری اروپا شد، در حالی‌ که دین اسلام پیش از این احکام و قوانینی را در حوزه‌های عقل، مال، نسل و جان صادر کرده است.

وی افزود: پیشگیری از وقوع جرم و آسیب فقط بر عهده دستگاه قضایی نیست، بلکه همه دستگاه‌ها و متولیان فرهنگی باید پای‌کار بیایند تا بستر لازم برای مقابله و پیشگیری از آسیب‌ها فراهم شود.

معاون پیشگیری از جرم دادگستری لرستان عنوان کرد: 22 سازمان در امر پیشگیری از وقوع جرم و آسیب در جامعه مرتبط و متصدی هستند.

وی بیان کرد: آسیب‌های اجتماعی بسترساز جرائم هستند، به‌طور مثال طلاق زوجین می‌تواند تبعاتی مانند تکدی‌گری، انتقال بیماری، جرائم جنسی و حتی قتل را به دنبال داشته باشد.

شاکرمی تصریح کرد: امروز خانواده، زن و الگوهای جامعه همه هدف دشمن در تهاجم فرهنگی قرار گرفته‌اند و دشمن برای نابودسازی تمدن ما برای این قشرها برنامه دارد.

وی با بیان اینکه فضای مجازی همه تعاملات زندگی ما را در همه جوانب تحت تأثیر قرار داده، خاطرنشان کرد: یکی از آسیب‌های جدی ما در جامعه، بحث اعتیاد به فضای مجازی است که فرصت‌های زیادی را از جوانان ما سلب کرده که امیدواریم دانشجویان ما که سفیران صلح و آزادی، پاکی و طهارت و مبارزه با استبداد و جهل هستند، بتوانند در راستای رفع این آسیب فعالیت کنند.

معاون پیشگیری از جرم دادگستری لرستان با بیان اینکه بسیاری از جرائمی که در دادگاه‌های استان لرستان به آن‌ها رسیدگی می‌شود از یک رابطه مجازی آغازشده است، گفت: امروز در شبکه‌های اجتماعی حریم شخصی افراد به یک حریم عمومی در دست دشمن تبدیل‌ شده است.

وی اظهار داشت: امام خمینی(ره) فرمود:«ما با دو دولت و یک ملت سر سازش نداریم و آن آمریکا،  اسرائیل و مردم اسرائیل هستند»، هر یک از مردم اسرائیل به‌ منزله یک سرباز جنگی هستند زیرا تمام تحصیل‌کرده‌های آنان به‌عنوان افسر نظامی خدمت می‌کنند و گردانندگان بسیاری از شبکه‌های اجتماعی از جمله واتس‌آپ و وایبر، صهیونیست‌ها هستند که هیچ‌گاه دلسوز ما نبوده و همواره درصدد دشمنی هستند.