رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

282 سازمان مردم‌نهاد در لرستان مجوز دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

282 سازمان مردم‌نهاد در لرستان مجوز دارند

282 سازمان مردم‌نهاد در لرستان مجوز دارند

مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان گفت: 282 سازمان مردم‌نهاد مجوز دارند که 100 سازمان آن غیرفعال و 182 سازمان فعال هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، نادر قربانی در همایش نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در همدلی و هم‌زبانی، دولت و ملت که در سالن شهید آوینی ارشاد اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: از صدر اسلام تاکنون همواره بحث سازمان‌های مردم‌نهاد بوده و این موضوع، بحث جدیدی است.

وی افزود: تشکیل سازمان‌های مردم‌نهاد به تقلید از جوامع غرب نبوده، بلکه در این مورد غربی‌ها از جوامع مسلمان یاد گرفته‌اند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان عنوان کرد: اصحاب رسانه عزیزانی هستند که همیشه با حضور خود در تمام عرصه‌ها ما را یاری دادند.

وی بیان کرد: بحث سازمان‌های مردم‌نهاد تازه نیست بلکه از صدر اسلام وقتی پیامبر با اصحاب خود به ایتام سرکشی می‌کرد نشان از فعالیت مردم‌نهاد دارد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان تصریح کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران بر بحث مردم‌نهاد اعتقاد دارد که توسعه از پایین به بالا است و تأثیرگذار است.

وی خاطر نشان کرد: در استان لرستان 282 سازمان مردم‌نهاد مجوز دارند که 100 سازمان آن غیرفعال و 182 سازمان فعال هستند.

قربانی اظهارداشت: تعداد 120 سازمان مردم‌نهاد لرستان در امور خیریه، 72 سازمان درزمینهٔ آسیب‌های اجتماعی،  42 سازمان در بحث فرهنگی - هنر و 11 سازمان در زمینهٔ ورزشی فعالیت می‌کنند.

وی  تصریح کرد: در استان لرستان، 13 سازمان در مباحث زیست‌محیطی، 10 سازمان در بخش بهداشت و درمانی، 10 سازمان در زمینهٔ امور بانوان و سه سازمان در بخش عمرانی فعالیت می‌کنند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد هیچ‌گاه نباید فعالیت خود را به شهرستان محدود کنند یک سازمان بین‌المللی اگر بین‌المللی شود می‌تواند برای استان نتایج مثبتی را به دنبال داشته باشد.

وی بابیان اینکه در بحث سازمان‌های مردم‌نهاد محدودیتی برای صدور مجوز نداریم، اظهارداشت: مشارکت شهروندان در امور شهری، حقوق شهروندی، سنجش ظرفیت مشارکت اجتماعی در محله‌های ناکارآمد، بررسی و پیگیری موانع راهبردی مشارکت مردم در مسائل اجتماعی و فرهنگی و نیز اعتمادسازی در جهت جلب مشارکت‌های اجتماعی در کارهای توسعه‌ای از مهم‌ترین اهدافی است که توسط سازمان‌های مردم‌نهاد لرستان باید دنبال می‌شود.