جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

450فقره تسهیلات احداث مسکن به روستاهای بروجرد پرداخت می‌شود‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

450فقره تسهیلات احداث مسکن به روستاهای بروجرد پرداخت می‌شود‌

450فقره تسهیلات احداث مسکن به روستاهای بروجرد پرداخت می‌شود‌

مدیر بنیاد مسکن ‌بروجرد گفت: امسال ۴۵۰ سهمیه وام احداث مسکن روستایی به بروجرد اختصاص یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، سید حسین ریاضتی در جمع خبرنگاران با تشریح عملکرد سال گذشته، اظهار داشت: در سال 93 با تلاش پیگیر و مستمر بنیاد مسکن، انجمن خیران مسکن‌ساز در فرمانداری این شهرستان تشکیل شد.

وی با اشاره به لزوم استفاده حداکثری از حضور خیران مسکن‌ساز در این انجمن، افزود: این انجمن که اقدامات اولیه ثبت آن در کشور در دست پیگیری است، توانسته است با دعوت از خیران توانمند و نام‌آشنا در کشور با تشکیل جلساتی به پیگیری مطالبات مردم در این زمینه سرعت بخشد.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بروجرد از انتخاب هیئت مدیره این تشکیلات در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: به منظور استفاده از توان خیران بروجردی در این زمینه به زودی جشنواره‌ای در تهران با حضور خیران برگزار می‌شود که امید است برگزاری آن ره‌آوردی درخور توجه برای شهرستان بروجرد به دنبال داشته باشد.

وی حرکت در راستای خدمت‌رسانی به محرومان جامعه را از مهم‌ترین اولویت‌های کاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دانست و عنوان کرد: در این راستا انجام خدماتی نظیر تعمیرات مسکن و احداث مسکن ملکی و یا استیجاری برای زوج‌های جوان و نیازمندان واقعی جامعه تنها در سایه تعامل و مشارکت همه‌جانبه خیران مسکن‌ساز، دفتر مشارکت‌های مردمی، ادارات برق، آب، گاز و راه و‌شهرسازی محقق می‌شود.

ریاضتی با اشاره به مهم‌ترین عملیات این سازمان در سال گذشته، خاطر‌نشان کرد: طرح 170 واحدی انبوه‌سازی مسکن در روستای قلعه شمسه با اجرای عملیات حصارکشی، پی‌کنی، محوطه‌سازی، جدول‌کاری در سال گذشته آغاز شد.

وی از اجرای خدماتی نظیر برق و آب‌رسانی به این روستا خبر داد و گفت: مقدمات اخذ تسهیلات بانکی 54 واحد روستایی برای هر واحد 150 میلیون تومان در حال پیگیری است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بروجرد از اخذ 216 پایان‌کار مسکن روستایی در سال 93 خبر داد و اظهار داشت: از میان واحدهای مسکن روستایی که در مراحل مختلف پیشرفت فیزیکی هستند، 380 واحد که قرارداد آن‌ها در سنوات گذشته منعقد شده بود، در سال گذشته موفق به اخذ پایان‌کار شدند.

وی از اختصاص 450 سهمیه وام احداث مسکن روستایی در سال 94 خبر داد و افزود: تخصیص این تعداد وام مسکن کمک به‌سزایی در راستای بهبود شرایط دریافت وام مسکن برای افرادی است که تاکنون نتوانسته‌اند از این تسهیلات برخوردار شوند.

ریاضتی عنوان کرد: در سالی که گذشت 37 فقره وام قرض الحسنه به ارزش ریالی 740 میلیون ریال به متقاضیان روستایی اعطاء شد.

وی با اشاره به این‌که تاکنون نزدیک به 73 درصد واحدهای روستایی مقاوم‌سازی شده‌اند، بیان کرد: با استفاده از تسهیلات و رعایت موارد فنی ذکر شده در آئین‌نامه، 2800 واحد از مسکن‌های روستایی در مقابل زلزله ایمن‌سازی شدند.