رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

60 درصد از جمعیت بیمه‌ای لرستان تحت پوشش بیمه سلامت است - نمایش محتوای خبر

 

 

60 درصد از جمعیت بیمه‌ای لرستان تحت پوشش بیمه سلامت است

60 درصد از جمعیت بیمه‌ای لرستان تحت پوشش بیمه سلامت است

مدیرکل بیمه سلامت استان لرستان گفت: 60 درصد از کل جمعیت بیمه‌ای استان لرستان تحت پوشش بیمه سلامت است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مریم آزادی در جلسه هم‌اندیشی بانوان فرهیخته استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: از کل جمعیت بیمه استان لرستان، حدود 60 درصد تحت پوشش بیمه سلامت هستند که 680 هزار نفر از این جمعیت، روستایی است.

وی افزود: با همت دولت یازدهم در سال 93، کسانی که در سطح شهرهای استان لرستان فاقد بیمه بودند را توانستیم شناسایی و 270 هزار نفر را بیمه کنیم.

مدیرکل بیمه سلامت استان لرستان عنوان کرد: اخیراً اتباع و مهاجران خارجی را که دارای شرایط بیمه هستند را تحت پوشش بیمه قرار می‌دهیم.

فرشته طهماسبی، عضو شورای اسلامی شهرستان خرم‌آباد نیز در این جلسه اظهار داشت: در اکثر شهرستان‌های پرجمعیت استان لرستان بانوان عضو شورای شهر وجود دارد به‌طوری‌که 9 نفر از اعضای شورای شهر در کل استان لرستان بانوان هستند.

وی افزود: این امر نشان از فرهنگ پذیرش حضور بانوان است و نشان می‌دهد که جایگاهی برای حضور بانوان آماده است و خواهان حضور بانوان در عرصه‌های سیاسی و مدیریتی هستند.

عضو شورای شهر خرم‌آباد عنوان کرد: فقط مدیریت در عرصه‌های پایین‌دست مختص بانوان نیست بلکه حضور پررنگ بانوان باید در جایگاه‌های بالاتر را نیز شاهد باشیم.