سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

61اثر به جشنواره کتاب سال دفاع مقدس در استان لرستان ارسال شد‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

61اثر به جشنواره کتاب سال دفاع مقدس در استان لرستان ارسال شد‌

61اثر به جشنواره کتاب سال دفاع مقدس در استان لرستان ارسال شد‌

دبیر اجرایی نخستین جشنواره کتاب سال دفاع مقدس لرستان گفت: ۶۱ اثر ‌به جشنواره دفاع مقدس لرستان ارسال شد.

محمدتقی عزیزیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: نخستین جشنواره کتاب سال دفاع مقدس لرستان در تاریخ سوم خردادماه امسال در لرستان برگزار می‌شود.

وی افزود: جشنواره‌ها به‌طور عام ویترین ارائه آثار و تریبونی برای معرفی صاحبان آثار و سبک‌های نوشتاری، دیداری و شنیداری در ژانرهای گوناگون هستند.

دبیر اجرایی نخستین جشنواره کتاب سال دفاع مقدس لرستان در رابطه با اهداف برگزاری این جشنواره، بیان کرد: اهداف پرداختن به مبانی ارزشی، تجلیل و رصد نمودن فعالان عرصه کتاب دفاع مقدس اقدام به برگزاری جشنواره کتاب سال دفاع مقدس استان لرستان کرده‌ایم.

عزیزیان عنوان کرد: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، صداوسیمای مرکز لرستان و سایر دستگاه‌های فرهنگی مرتبط، به‌منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تقدیر از رشادت شهدا، قدردانی از صبوری رزمندگان و خانواده‌های ایشان و با توجه به نیاز اهل‌قلم استان و عدم برگزاری جشنواره‌ای مستقل انجام می‌شود.

وی بابیان اینکه این جشنواره در پنج محور برگزار می‌شود، تصریح کرد: این جشنواره در گروه‌های ادبیات هنر، مستند نگاری، پژوهش، کودک و نوجوان، ترجمه-طراحی و گرافیک-ناشران و گروه‌های جنبی شامل مبارزه با ضدانقلاب در لرستان برگزار می‌شود.

عزیزیان با اشاره به اینکه تیم داوران از اساتید دانشگاه‌های استان هستند، خاطرنشان کرد: حدود سه کتاب از 61 کتاب ارسال‌شده در پنج سرفصل انتخاب می‌شوند که هرکدام حدود 19 موضوع دارند.

وی گفت: تعداد برگزیدگان به سطح کتاب‌ها بستگی دارد و در صورت کسب امتیاز کتاب برتر می‌شود.