جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

71 روستا در لرستان با تانکر آب‌رسانی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

71 روستا در لرستان با تانکر آب‌رسانی می‌شود

71 روستا در لرستان با تانکر آب‌رسانی می‌شود

مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت: سال گذشته ۱۳۲ روستا در لرستان با تانکر آب‌رسانی می‌شد اما اکنون این روستاها به حدود ۷۱ روستا کاهش‌یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علیرضا کاکاوند در جلسه کارگروه سرمایه و اشتغال که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: اعتبارات حوزه آب و فاضلاب روستایی سال گذشته نسبت به سال 92، 12 برابر بود که درنتیجه آن 306 روستا در سال 93 آب‌رسانی شد.

وی بابیان اینکه امسال در هفته دولت آب 85 روستا در لرستان به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: این 85 روستا حدود  30هزار نفر جمعیت دارند.

مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان عنوان کرد: علی‌رغم خشک‌سالی شدید در کشور و استان خوشبختانه لرستان جزء معدود استان‌هایی بود که دچار تنش نشد چراکه در سنوات گذشته حدود 150 روستا با تانکر آب‌رسانی می‌شد اما اکنون  این آمار کاهش‌یافته است.

وی با بیان اینکه سال گذشته 132 روستا در لرستان با تانکر آب‌رسانی می‌شد، تصریح کرد: اکنون حدود 71 روستا در استان با تانکر آب‌رسانی می‌شود که با توجه به شرایط کنونی پیش‌بینی می‌شود که تا سال 96 آب‌رسانی با تانکر از محور خارج شود.

کاکاوند در بحث اشتغال‌زایی این شرکت، خاطرنشان کرد: شرکت آب و فاضلاب روستایی حدود 40 نفر تعهد اشتغال دارد که در این زمینه تیرماه امسال 12 نفر عمد تا در پروژه‌های عمرانی مشغول به کار شدند.

وی اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان برای نخستین بار مجوز جذب 17 نفر را به‌صورت رسمی دریافت کرده که در این راستا آزمون و مصاحبه برگزار شده که پس از مرحله گزینش افراد منتخب مهرماه سال 94 کار خود را آغاز می‌کنند.