رونق تولید ملی | دوشنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۸

دورود

 

 

مکان های زیارتی و دیدنی

دورود دارای جاذبه‌های طبیعی و گردشگری متعددی است و به ابتكار منوچهر حاجيوند شهردار وقت دورود عنوان پایتخت طبیعت ایران برای این شهر انتخاب شد. از جمله می‌توان به دریاچه‌ گهر، دره نگار، منطقه رنگیه، غار مرده‌ها، آبشار دوش خرسان، اشترانکوه ، آبشاردره اسپر، آبشار سفیدآب، دره نی گاه(نگار)، چشمه ساعت، بیشه پیرتو، بیشه آبگرم اشاره کرد.

 
دره نگار

اشترانکوه

این رشته کوه بلندترین رشته کوه در منطقه لرستان واقع در شهرستان دورود می‌باشد. البته این نام گذاری تنها به دلیل بلند بودن آن نیست بلکه به دلیل شیب تند کوه‌ها و دره‌های جوان و v شکل و یخچال‌های طبیعی و دائمی آن است. بلندای بلندترین قله آن که سنبران است ۴۱۵۰ متر و قله گل گل ۴۰۵۰ متر است.

پریز کوه

 
پریزکوه

کوه پرز از کوه‌های اطراف دورود می‎باشد که قله این کوه به ارتفاع ۳۰۷۰ متر است.[نیازمند منبع] در راه صعود به این قله چشمه راکن قرار گرفته است. در مسیرصعود به این قله، غاری به اسم غار پریز نیز وجود دارد که محلی برای استراحت کوهنوردان می‌باشد.

دریاچه گهر

 
دریاچه گهر

دریاچه گهرزیباترین دریاچه کوهستانی ایران است که در میان رشته‌کوه اشترانکوه در شهرستان دورود واقع است. این دریاچه در منطقه حفاظت شده اشترانکوه در بخش مرکزی دورود قرار دارد. این دریاچه که به «نگین اشترانکوه» معروف است یکی از زیباترین دریاچه‌های طبیعی ایران و شهرستان دورود به شمار می‌رود و با ارتفاع ۲۳۶۰ متر از سطح دریا در میان منطقه حفاظت شده اشترانکوه واقع شده‌است. این دریاچه به سبب نداشتن راه ماشین‌رو تا حد زیادی از خرابی و آلودگی به دست انسان به دور مانده‌است.راه دسترسی به دریاچه از شهرستان دورود می‌باشد.

آبشارها

هتل ها

لیست هتل ها ی شهرستان دورود

ردیف نام واحد نام مدیر/مدیرعامل درجه تعداد اتاق تعداد سوییت تعداد تخت نشانی تلفن فکس
1 تخته 2و 3 تخته
1 مهمانسرای شهرداری دورود ابوالقاسم اسماعیلی دو ستاره - 12 2 سه تخته 30 پارک آزادگان 066-43243000 066-43231381

 

اوقات به افق :
اذان صبح 04:30:11 طلوع آفتاب 06:09:38
اذان ظهر 13:13:42 غروب آفتاب 20:18:05
اذان مغرب 20:36:53 نیمه شب 00:33:42