جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

« بازگشت

جام رمضان فوتسال و والیبال در صدا و سیمای مرکز لرستان

جام رمضان فوتسال و والیبال در صدا و سیمای مرکز لرستان


مسابقات والیبال و فوتسال جام رمضان با حضور 4 تیم در رشته والیبال و 4 تیم در رشته فوتسال  در زمین چمن شهدای رسانه مرکز لرستان در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی مرکز لرستان ، مسابقات فوتسال و والیبال به شکل دوره ای برگزار می شود که در رشته والیبال  تیم های  اداری-مالی ، سیما ، خبر و ترابری با هم به رقابت می پردازند و در نهایت  تیمی که بالاترین امتیاز را کسب نماید بعنوان تیم برتر این مسابقات برگزیده خواهد شد. تا این لحظه هر کدام از تیمها دوبازی انجام داده اند که تیم سیما با 6 امتیاز اول و تیم ترابری با 5 امتیازدوم و تیم های اداری-مالی و خبر  در رتبه های  سوم و چهارم  این مسابقات قرار دارند.

بر اساس این گزارش ، مسابقات فوتسال مرکز لرستان با حضور 4تیم در حال انجام است  . در این مسابقات تیمهای فرستنده تلویزیونی– فرستنده رادیویی  - حراست و پشتیبانی فنی حضور دارند .فرستنده تلویزیونی با انجام دو بازی  و کسب 6 امتیاز در رتبه اول و تیم های  حراست ، فرستنده رادیویی و پشتیبانی فنی در رتبه های بعدی  جدول این مسابقات قرار دارند. شایان ذکر است نتایج نهایی و تیم های برتر  این مسابقات تا هفته  آینده اعلام خواهد شد.

 


تاریخچه رادیو:

راديو ملي در سال 1337 از طريق يك فرستنده 5 وات توسط ارتش در استان لرستان اعلام موجودیت کرد. پس از فرستنده ارتش، يك فرستنده يك كيلو واتي در لرستان نصب شد و بعد از مدتي اين فرستنده جایش را به فرستنده­ای 10 كيلو واتي داد. قبل از تاسیس رادیو لرستان در دهه 50 مردم لرستان غالباً از برنامه ­هاي راديویی كرمانشاه استفاده می­کردند. بعد از تاسیس صدا و سیمای مرکز لرستان، این مرکز تا حدودی به مرکز آبادان مرتبط بود و تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی روال استخدام کارمندان صدا و سيماي لرستان از طريق مركز آبادان انجام مي­شد. بنا به شواهد موجود و مصاحبه­هاي كتبي با قديمي­ ترين كاركنان مركز، تعداد 15 نفر در بدو تاسيس راديو محلي لرستان با اين راديو همكاري می كردند كه تعداد 10 نفر، كار برنامه ­سازي را به عهده داشتند و 5 نفر نيز کار پشتيباني را انجام می دادند. در سال 1376 صداي محلي به شبكه استاني تبديل شد. شايان ذكر است صدای مرکز لرستان امروزه با میانگین روزانه 20 ساعت برنامه و با استفاده از دو فرستنده 100 كيلو واتي و يك فرستنده ده كيلو واتي فعالیت می کند.

تاريخچه تلویزیون:

سیمای لرستان در سال 1367 تاسیس شد و برنامه ويژه دفاع مقدس اولين برنامه پخش شده از سیمای این مرکز می­باشد. در مهر ماه سال 1381 که شبكه استاني صدا و سيمای لرستان با سخنراني آقاي دكتر لاريجاني افتتاح شد، از لحاظ فنی تعداد فرستده­ها بگونه­ای افزایش یافت که کل استان تحت پوشش سیما قرار گرفت. لازم به ذکر است که پيش از افتتاح شبكه استاني برنامه ­هاي سيماي محلي با قطع شبكه اول سيما، هر هفته در روز جمعه پخش مي­شد.