رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

« بازگشت

"تاهمیشه زندگی"

"تاهمیشه زندگی"


"تاهمیشه زندگی" عنوان برنامه ای ست که روزهای زوج هرهفته ساعت 11ظهر به مدت 50دقیقه به تهیه کنندگی ام البنین شکاری از شبکه افلاک به صورت زنده روی آنتن می رود .

بحث آسیب شناسی مدارس و دانش آموزان ،آموزش آشپزی و تعمیرات و نگهداری خودرو و معجزه گیاهان دارویی از آیتمهای جذاب برنامه هستند.ودرادامه میتوان به آیتم سوادرسانه ای اشاره کرد که مربوط به بحث کارشناس رسانه وپلیس فتا می باشد .

برنامه تاهمیشه زندگی سعی برآن دارد تا با درنظر گرفتن سلیقه مخاطب اصلی که خانواده ها هستند وبا پرداختن به موضوعات پزشکی – اجتماعی – آموزشی وبحث های کارشناسی درجهت رفع موانع ومشکلات خانواده ها گامی موثربردارد.


تاریخچه رادیو:

راديو ملي در سال 1337 از طريق يك فرستنده 5 وات توسط ارتش در استان لرستان اعلام موجودیت کرد. پس از فرستنده ارتش، يك فرستنده يك كيلو واتي در لرستان نصب شد و بعد از مدتي اين فرستنده جایش را به فرستنده­ای 10 كيلو واتي داد. قبل از تاسیس رادیو لرستان در دهه 50 مردم لرستان غالباً از برنامه ­هاي راديویی كرمانشاه استفاده می­کردند. بعد از تاسیس صدا و سیمای مرکز لرستان، این مرکز تا حدودی به مرکز آبادان مرتبط بود و تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی روال استخدام کارمندان صدا و سيماي لرستان از طريق مركز آبادان انجام مي­شد. بنا به شواهد موجود و مصاحبه­هاي كتبي با قديمي­ ترين كاركنان مركز، تعداد 15 نفر در بدو تاسيس راديو محلي لرستان با اين راديو همكاري می كردند كه تعداد 10 نفر، كار برنامه ­سازي را به عهده داشتند و 5 نفر نيز کار پشتيباني را انجام می دادند. در سال 1376 صداي محلي به شبكه استاني تبديل شد. شايان ذكر است صدای مرکز لرستان امروزه با میانگین روزانه 20 ساعت برنامه و با استفاده از دو فرستنده 100 كيلو واتي و يك فرستنده ده كيلو واتي فعالیت می کند.

تاريخچه تلویزیون:

سیمای لرستان در سال 1367 تاسیس شد و برنامه ويژه دفاع مقدس اولين برنامه پخش شده از سیمای این مرکز می­باشد. در مهر ماه سال 1381 که شبكه استاني صدا و سيمای لرستان با سخنراني آقاي دكتر لاريجاني افتتاح شد، از لحاظ فنی تعداد فرستده­ها بگونه­ای افزایش یافت که کل استان تحت پوشش سیما قرار گرفت. لازم به ذکر است که پيش از افتتاح شبكه استاني برنامه ­هاي سيماي محلي با قطع شبكه اول سيما، هر هفته در روز جمعه پخش مي­شد.